oxford-logo|oxford-obrazek|schema

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Oxford Brookes University – School of Hospitality Management

V pokračování našich informativních článků, ve kterých vám jménem Agentury Dream Job postupně představujeme nejprestižnější univerzity zaměřené na hotelový management, bychom vás rádi tentokrát seznámili s jedničkou ve Velké Británii. Po návštěvách kampusu hotelové školy v Lausanne a The Hague viz https://dream-job.cz/clanek-vzdelavani-ecole-hoteliere-de-lausanne/https://dream-job.cz/clanek-vzdelavani-hotelschool-the-hague/ v předchozích týdnech, nyní přiblížíme možnost studia na proslulé Oxford Brookes University. Škola byla založena v jedné místnosti se šicím strojem před 150 lety jako umělecká, po několika letech už nabízela také studium vědy a rostla intenzivně i nadále s posláním umožnit kvalitní vzdělání napříč obory. V roce 1949 se škola přesunula do nynější lokace zasvěcené vzdělání a od roku 1992 nese své aktuální jméno.

4 fakulty nabízí ke studiu 18 základních studijních oborů a těší se dlouhodobému respektu akademického světa i studentů. Každoročně tato univerzita zaujme více než 3500 studentů ze 150 zemí.

Ve světovém žebříčku top vysokých hotelových škol najdeme studijní program School of Hospitality Management, který spadá pod fakultu Oxford Business, na prvních příčkách. (Top 3 – Worldwide Hospitality Schools Award, 2016) Špičková pověst a reputace školy je udržována úspěchy jejich studentů, kteří mají už během studia otevřeny dveře do světa nejznámějších hotelových brandů jako jsou Marriott, Four Season, Savoy, Dorchester Collection a mnoho dalších, pro které jsou absolventi zárukou dokonalé přípravy na Top manažerské pozice napříč celým odvětvím. 88% absolventů doporučuje školu všem studentům a je maximálně spokojeno s následným startem své kariéry.

BSc – čtyřleté bakalářské studium

Sestavení studijního plánu z jednotlivých volitelných a povinných “modulů” umožňuje každému individuální koncept a zaměření na míru osobním preferencím.

  • 1. rok je zaměřen na správné etablování do univerzitního světa a k dispozici jsou studentům jejich mentoři, kteří pomohou s vhodným směřováním do budoucna na základě četných osobních konzultací – jde o takový “osobní business development”. Studenti se v průběhu prvních semestrů věnují, mimo jiné, např. základům finančního řízení a využití moderních informačních a komunikačních technologií ve stále se rozvíjejícím cestovním ruchu a hotelovém průmyslu. Samozřejmostí je také praktická výuka v moderním prostředí Brookes restaurantu a kuchyně.
  • 2. rok je komplet zaměřen na reálnou praxi a na studenty čeká roční angažmá v jednom z mnoha partnerských podniků v rámci VB, ale i mimo. Je to vynikající příležitost jak poznat fungování jednotlivých oddělení a ujasnit si své cíle. Profesní umístění je vybráno s maximálním důrazem na preference zaměření. Stáže jsou placené, nicméně po celou dobu jde stále o součást studijního programu a proto je nutné hradit současně i ekvivalent školného.
  • 3. a 4. rok se stále pracuje na prohlubování znalostí finančního managementu, marketingu, HR procesů, provozního řízení a přibydou povinné core moduly Revenue, e-Marketingu a Event managementu. Jedná se o oblasti, u kterých je hodnocení zaměstnavatelů z hlediska průpravy absolventů na nejvyšší úrovni. Stálý program Bacchus mentoring, který provází studenty po celou dobu následně umožní ideální nasměřování budoucí kariéry a propojí budoucí absolventy na konkrétní zaměstnavatele, kteří spolupracují na interním recruitmentu.

Za zmínku stojí určitě i zaměření školy na poznání multikulturního prostředí. K dispozici je velké množství variant kombinovaného studia na jedné ze 100 partnerských univerzit, se kterou má Oxford Brookes uzavřené smlouvy o spolupráci (Argentina, Australia, Canada, Evropa, Hong Kong, Japansko, Kazakhstan, Mexico, New Zealand, Thailand, the United States, Uruguay and Vietnam). Většina edukativních výměnných pobytů probíhá ve 3. ročníku.

Ceník bez ubytování a ukázkový modulový program

Home/EU – full time fee: 2018/19: £9,250   2019/20: £9,250.

Home/EU – part time fee: 2018/19: £750 per single module. 2019/20: £750 per single module.

Home/EU – sandwich placement fee: 2018/19: £1,380. 2019/20: £1,380.

Oxford Brookes dále nabízí Master Degree kurzy postgraduální studia. Možný je 12-ti měsíční denní program anebo dálková varianta v délce 24 měsíců s následujícím zaměřením.

  • MSc International Hospitality, Events and Tourism Management
  • MSc International Hotel and Tourism Management
  • MSc International Tourism Management

Pravidla a detaily požadavků pro úspěšné přijetí je nutné si důkladně projít na webových stránkách univerzity a každého programu. Variant kombinací a možností studia je mnoho a přijímací proces se skládá, stejně jako na většině mezinárodních škol, z několika stupňů. Na Oxford Brookes je standardní přihlášení přes UCAS – on-line undergraduate admissions system a jako součást přihlášky k bakalářskému programu se např. doporučuje dodat i Letter of Recommendation od předchozího profesora. Pro 1. semestr, který začíná vždy v září, platí uzávěrka přihlášek do poloviny ledna téhož roku.

 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem čtenářům za pozornost a nejen studentům přejeme hodně štěstí a krásné léto!

 

 

 

Petra Sudlíková

Recruitment Consultant 

 

Zdroj: https://www.brookes.ac.uk/

Vysoká škola hotelová – Oxford Brookes University