Hotelschool-the-Hague-logo

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Hotelschool The Hague

V rámci naší informativní série článků, kterými bychom Vás chtěli, jménem Agentury Dream Job, seznamovat postupně s  možnostmi vysokoškolského studia na světově respektovaných špičkových školách, níže přináším pohled do dalšího evropského kampusu.Ze švýcarského Lausanne, o kterém byl náš úvodní článek viz: https://dream-job.cz/2-aktuality/aktualita-vysoke-uceni-hotelove-kapitola-prvni/ se přesuneme tentokrát do Holandska.

Hotelschool The Hague – tato nizozemská univerzita byla založena roku 1929 a od začátku byla podporována hotelovým průmyslem i vládou. Záměrem bylo vytvořit místo, kde bude možné se setkávat, předávat si znalosti a zkušenosti z oboru, vyhledávat a podporovat rozvoj mladých talentů. Od svého založení se postupně stala škola mezinárodní a už mnoho let se může pyšnit respektem odborného světa a mnoha oceněními. Jejich heslo je výstižné: “Creating hospitable futures together”. Pro studium si lze vybrat kampus přímo ve městě Hague anebo v Amsterdamu.

Každoročně kola přivítá ve svých řadách studenty z více než 30 zemí.

V současné době jsou k dispozici následující studijní programy:

  • Bachelor of Business Administration in Hotel Management

Jedná se o klasický čtyřletý studijní program zaměřený na hotelový management, business development, revenue management, sales, front i back office service i f&b provoz, business English + další světový jazyk. První rok je pro studenty domovem tzv.„SKOTEL“ – školní rezidence nedaleko kampusu, kde bydlí ve dvoulůžkových pokojích a od prvního dne jsou součástí provozu hotelu, který je vybaven a veden jako skutečný. Kombinace praxe a teorie je základem přípravy pro další externí stáže. V dalších letech studenti absolvují více než 20 týdnů interních praxí ve vlastních podnicích, 5 měsíců stáže ve 4* a 5* podnicích v Evropě a v závěrečné fázi je nabídnuta další, několik měsíců trvající a už skutečně manažerská stáž v mezinárodním prostředí dle preferencí a zaměření každého studenta. Cílovou lokaci mohou ve velmi širokém prostoru, od Amsterdamu po Peking. 85% absolventů je následně recruitováno přímo ze školy, ostatní pokračují ve studiu MBA popř. míří do vlastních podniků.

Podstatnou informací, kterou nelze přehlédnout je fakt, že na rozdíl od naprosté většiny konkurenčních škol, má tato výraznou státní podporu, které samozřejmě ovlivňuje náklady na studium a v poměru Cena/Kvalita je Hotelschools The Hague číslem jedna mezi mezinárodními školami. K uvedeným nákladům viz níže je nicméně potřeba připočítat ubytování – to je zde možné pouze v prvním roce, následně je potřeba vlastního zajištění.

Bakalářský program  – pro studenty z EU:

Year 1 Year 2 Year 3 Year 4
a)Tuition fees for EEA students 3,300 EUR 3,300 EUR 3,300 EUR 3,300

EUR

b) Skotel, training and study hotel 6,500 EUR
c) Remaining costs variable variable variable variable
Total costs for
EEA/EU students*
9,800 EUR 3,300 EUR 3,300 EUR 3,300 EUR

 

  • Master of Business Administration in International Hospitality

13 měsíců trvající program intenzivního studia zakončena získáním celosvětově uznávaného titulu MBA. Po celou dobu je každému ze studentů přidělen osobní mentor a kouč. Absolventi se stávají skutečnými leadery v inovacích a odborníky např. na Marketing/Brand Management. Cena studia je aktuálně stanovena na 19,500 EUR.

  • International Fast Track Programme – ojedinělá forma a velmi oblíbená možnost

zkrácené doby bakalářského  studia ze 4 na 2,5 roku. Program byl doporučován opakovaně u studijních průvodců a na základě nezávislého průzkumu National Student Survey (NSE) byl opakovaně oceněn jako nejlepší – publikováno C.H.O.I.(Centre for Higher Education Informatio). Přihlásit se mohou zájemci, kteří už za sebou mají předchozí vyšší odborné vzdělání hotelového směru min.2roky a také prokazatelnou praxi alespoň 6 měsíců anebo ti, kteří přecházejí z jiných univerzit.

Vzhledem k zájmu a popularitě této univerzity nebude snadné se na ni dostat a zcela určitě je pro přijetí nutné prokázat skutečný zájem o obor a věnovat čas na přípravu celkové prezentace svého profilu, zaujmout přijímací komisi a být připraven. Perfektní znalost anglického jazyka – ověřený level C1, je zde, stejně jako na všech ostatních mezinárodních školách, naprostým standardem.

Přijímací proces probíhá následovně:

  • Přihlášení přes interní systém školy, registrace, vyplnění formulářů a všech náležitostí, nahrání CV včetně potvrzení o dosavadní praxi, oblasti zájmu a činnosti, délky a místa.
  • Skype pohovor v délce jedné hodiny
  • Osobní setkání a pohovor s komisí v kampusu.

Pro úspěšné může začít krásný studijní život spojený se špičkovou přípravou na budoucí kariéru.

 

Všem čtenářům tímto děkuji za pozornost a budoucím studentům přejeme Hodně štěstí!

 

 

Petra Sudlíková

Recruitment Consultant

Zdroj: https://hotelschool.nl/en

Vysoká škola hotelová – Hotelschool The Hague