||||||

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie
Pátek 13. jako nešťastný den pro hotelnictví v USA

Ještě před měsícem hotely Mitche Patela zažívaly rekordní tržby.

Letos měl v plánu otevřít další dva hotely a příští rok dalších sedm. Pátek 13. března 2020, kdy americký prezident Donald Trump oznámil Americe „National Emergency“, všechno změnil. Od tohoto momentu se Mitch Patel každé ráno budí s otázkou: „Jak svoje lidi přivedu zpátky?“ Mitch Patel je majitelem Vision Hospitality Group a vlastní 37 hotelů v USA. Ze svých 1 500 zaměstnanců mu zbylo pouze 400. „Zlomilo mi to srdce“ dodává. Obsazenost hotelů ve Spojených Státech se od března do května propadla pod 10% a on i jeho kolegové z hotelové branže zažívají šok.

Noční můra pro hoteliéry

Koronavirus v USA téměř zdevastoval hotelový průmysl a donutil hoteliéry přijmout drastická opatření. Marriott uvedl, že zrušené rezervace jsou na historickém maximu a to je donutilo vypovědět pracovní smlouvy tisícům zaměstnancům. Intercontinental Hotel Group, který vlastní Holiday Inn a Crown Plaza hotel brands se vyjádřil, že tak nízkou poptávku po ubytování ještě nezažili. Propad o 67,5% v obsazenosti hotelů dále porovnal za období od 24.-30. března 2020 s rokem 2019 analytik společnosti Smith Travel Group. V celém odvětví došlo k masivnímu omezení a propouštění. Mnoho vedoucích pracovníků se vzdalo svých platů nebo si snížilo plat.

44% zaměstnanců hotelů v USA přijde o práci

Chip Rogers, generální ředitel American Hotel & Lodging Association (AHLA), očekává, že v průběhu dubna 2020 se přibližně polovina hotelů v USA dočasně uzavře a druhá polovina zůstane otevřena s malým teamem. Studie Oxford Economics provedená pro AHLA zjistila, že 44% zaměstnanců hotelů pravděpodobně přijde o práci.

Odhad: Nárůst poptávky do 90 dní

Mitch Patel doufá, že během 90 dní se jeho společnost začne pomalu nastartovávat s postupným uvolňováním omezení pro cestování. Neočekává však, že by se business vrátil na úroveň 2019 dříve než za tři nebo čtyři roky. Patel vychází z odhadů od společnosti Smith Travel Group, která očekává, že tržby za rok 2020 v hotelovém průmyslu v USA klesnou o 50,6%. To jsou hlubší ztráty, než jaké utrpělo odvětví po 11. září anebo v recesi v roce 2008.

Situace v USA se vyvíjí podobně jako v České republice

Poměr stornovaných rezervací na duben 2020 činí v celém Česku 59,7 procent. V Praze je to dokonce 67,5 procent, což vyplývá z výzkumu hotelového systému Previo.cz. Zásadní útlum nastal i v lázeňských a wellness hotelech. Jen za dva týdny v březnu se odhadují ztráty na 400 miliónů Kč. Nicméně i u nás je tendence zachovávat provoz hotelů s minimálním počtem zaměstnanců.

Nárůst nových pracovních příležitostí v hotelnictví

Naše personální Agentura Dream Job s.r.o. už 9 let spolupracuje s leadery v hotelovém a cestovním odvětví a vyvinula na svých stránkách pro kandidáty nový formulář, kde si profesionálové z oboru zadávají bezplatně poptávku po nových pracovních příležitostí. Využijte i Vy této možnosti a buďte mezi prvními, kdo se dozví o nových pracovních nabídkách v oboru. Máme pozitivní zprávy od hoteliérů, že stále nabírají a tak věnujte 1 minutu svého času a zapojte se do této iniciativy. Jsme tu pro Vás!

Zkontaktujte nás.

Michaela Valentová
Recruitment Consultant

michaela-valentova-foto

Pátek 13. pro hotely v USA