logo|logo

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie
Dnešní doba není snadná pro mnoho lidí a dlouhotrvající problémy se ještě více prohlubují u těch nejzranitelnějších z nás –  maminky samoživitelky, rodiny pečující o hendikepované, senioři… Agentura Dream Job s.r.o. vždy ráda podporuje projekty, které dávají smysl a těší nás, že jsme mohli svým dílem přispět na veřejné sbírky projektu Znesnáze21, který bychom vám tímto rádi představili.  Pokud se rozhodnete připojit, předem moc děkujeme – stojí to za to!:)

 

logo
Znesnáze21 vznikla, aby mohla rychle a bezpečně spojit mnoho lidí a zajistit tak finanční pomoc tam, kde je to skutečně potřeba.

Jedná se o unikátní dárcovskou platformu, která jako první  v ČR zkrátila dobu založení charitativní sbírky na desítky minut s cílem minimalizovat mnohdy legislativně složitý a zdlouhavý proces při zakládání veřejných sbírek.

Založit sbírku může kdokoliv – ať už pro sebe, své blízké, přítele, kolegu, nebo na podporu projektu, který má veřejně prospěšný účel. Znesnáze21 umožní snadné a rychlé založení projektové sbírky a získání finanční podpory na překonání náročného obdobíDárce si sám vybere, který příběh podpoří a jakou částkou pomůže vystoupat nahoru.

100 % transparentnost – každá sbírka prochází před spuštěním důkladným ověřením. Musí mít veřejně prospěšný účel a žadatel musí doložit pravdivost informací. logo

Za projektem stojí pevné zázemí a dlouholeté zkušenosti zakladatelů Nadačního fondu pomoci, , který vznikl v roce 2012 a svou první crowdfundingovou sbírku spustil už v roce 2014. Sbírku lze založit se všemi zákonnými povinnostmi a výhodami veřejné sbírky, kdy je výtěžek osvobozen od daně.

„Na poli dárcovství v ČR chyběl nástroj, který by dokázal zkrátit proces založení sbírky ze dnů na desítky minut. Znesnáze21 to umí. Dokážeme bleskově reagovat na nenadálé události a dáváme obyčejným lidem možnost říct si o pomoc bez zdlouhavé administrativy a dalších byrokratických komplikací.“  Čestmír Horký, zakladatel znesnáze21

Přestože Znesnáze2021 funguje jen něco málo přes rok, podařily se opravdu krásné věci!

Na platformě znesnáze21 přispěli dárci na pomoc samoživitelům už přes 10 milionů korun. Dvojice sbírek na nákupy potravin a notebooků překonala cílovou částku o tisíce procent a spustila nebývalou vlnu podpory. Zapojili se tisíce jednotlivců i velké společnosti. Znesnáze21 se nyní ještě více zaměřuje na pomoc prarodičům-samoživitelům, kteří mají do péče svěřená vnoučata.

Obě sbírky, které stále běží, založila novinářka Nora Fridrichová jako reakci na zhoršenou ekonomickou situaci vyvolanou pandemií koronaviru. Ta drtivě dopadla právě na neúplné rodiny, kterých žije v Česku na 200 tisíc. V řadě rodin chybí peníze na nájem, energie i nákupy základních potravin nebo zimního oblečení, natož pak notebooků pro distanční výuku. „Odezva mi vyrazila dech. Těší mě, že zájem o pomoc samoživitelům přetrvává i v letošním roce a neustále se přidávají další dárci,“ říká Nora Fridrichová.

Při zakládání sbírky na nákupy potravin předpokládala, že se zapojí jen pár přátel, ale po pár hodinách bylo zřejmé, že sbírka bude mít mnohonásobně větší podporu. Doposud se zapojilo téměř čtyři tisíce dárců, kteří přispěli přes 6,6 milionu korun. Přidali se také obchodníci, kteří poskytují na nákupy slevy, hodnota pořízeného zboží je tak ještě vyšší. K rodinám zamířilo už přes 2 500 nákupů s potravinami a drogerií.

Ve sbírce na nákupy notebooků pro distanční výuku dětí zatím přispělo přes 550 dárců téměř 3,4 milionu korun. Mnoho dalších, včetně velkých prodejců elektroniky, poskytlo notebooky přímo. Děti samoživitelů dostaly už přes 750 notebooků.

 

Přejeme hodně štěstí a sil všem, kteří to nejvíce potřebují a děkujeme za všechny podobné projekty!

 

Tým Agentury Dream Job s.r.o.

 

 

 

Zdroj:
www.znesnaze21.cz

Znesnáze21 – pojďme dále pomáhat!