logo-thomas-cook|thomascook-letadlo-cestovka|thomas-cook-letadlo|letadlo-thomas-cook

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

thomas-cook-letadloJedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook, kvůli finančním potížím dne 23. 9. 2019 ohlásila krach. Nejstarší cestovní kancelář tak po téměř 180 letech ze dne na den skončila.

Společnost založil baptistický kněz Thomas Cook v roce 1841. Firma má za sebou bohatou historii a její zakladatel byl sám velkým cestovatelem. Služby Thomas Cook Group využívalo asi 19 tisíc lidí ročně. Na český trh CK Thomas Cook vstoupila v roce 2007, kdy koupil menší cestovní kancelář Travel plus – Lufthansa City Center. Zájezdy cestovka začala prodávat právě prostřednictvím společnosti Neckermann Česká republika.

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí CK Thomas Cook, má aktuálně v zahraničí zhruba 1100 českých turistů. Těch se ovšem krach nedotkne a klienti by měli přiletět v bezpečí zpět. Lety jsou totiž předem v pořádku zaplacené. Neckermann na svém webu oznámil, že vstupuje do nouzového režimu. V rámci Velké Británie, odkud Thomas Cook původně pochází, je problém ale daleko větší. Zrušené lety se dotýkají až 150 tisíc Britů a společnost se nehlásí k odpovědnosti za jejich návrat – při krachu to totiž není její povinnost.
Vzhledem k nejistotě a možným rizikům pro zákazníky, kterou na trhu cestovního ruchu oznámení o úpadku Thomas Cook Group vneslo, Šrámek z české CK Neckermann nevyloučil, že cestovky některé již zakoupené zájezdy v nadcházejících dnech zruší. V takovém případě se na dotčené klienty budou vztahovat běžné všeobecné obchodní podmínky a CK jim vrátí celou sumu za zaplacený zájezd zpět.

 

 

 

Tereza Miksová
Recruitment Coordinator
Zdroje:

Zkrachovala cestovní kancelář Thomas Cook