akv-logo-asociace|pas-cizinci-prace

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Zveme Vás na seminář nesoucí název „ZAMĚSTNÁVÁNÍ CIZINCŮ PO VÝZNAMNÝCH LEGISLATIVNÍCH ZMĚNÁCH a první zkušenosti s uplatňováním“, který se uskuteční ve čtvrtek 13. 2. 2020 v Clarion Congress Hotel Prague. Program startuje již v 9:00 hodin a plánované skončení se očekává přibližně ve 14:30.

pas-cizinci-praceTento seminář je primárně určen členům statutárních orgánů a vedoucím pracovníkům podniků. Zahrnuty jsou ale i agentury práce, personalisti či vedoucí pracovníci firem. Dále pak může být akce zajímavou pro odborové funkcionáře, podnikové právníky a ekonomy, osoby odpovědné za prevenci rizik, zaměstnance mzdových útvarů a mzdové účetní. Na své si však přijdou i pracovníci inspekce práce a další zájemci, kteří se zabývají problematikou pracovněprávních vztahů a zaměstnanosti.

Dne 31. července 2019 nabyla účinnosti významná novela zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky, provedená zákonem č. 176/2019 Sb. tímto zákonem byla novelizována i řada dalších právních předpisů, mimo jiné zákon o azylu a zákon o zaměstnanosti.

Zavedeno bylo například mimořádné pracovní vízum, vláda získala zákonné zmocnění pro nastavení kvót pro ekonomickou migraci, byly stanoveny některé povinné integrační prvky k integraci cizinců a některé změny se dotkly i agenturního zaměstnávání cizinců.

Ondřej Brychta

První lekce bude v roli Ondřeje Brychty, pracovníka odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR. S ním budou diskutovány aktuální trendy v oblasti pracovní migrace, kvóty na zaměstnanecké karty či vládní migrační programy pro pracovníky ze třetích států. Prezentace se zaměří i na praktické aspekty žádostí o zaměstnanecké karty a s tím související oznamování změn zaměstnání u držitelů zaměstnaneckých karet.

JUDr. Jiří Vaňásek

Dalším přednášejícím bude JUDr. Jiří Vaňásek, odborník v oblasti zaměstnanosti, do konce roku 2019 náměstek ministryně práce a sociálních věcí. Mezi rozebíraná témata bude patřit například objasnění novely zákona o zaměstnanosti provedené změnou zákona o pobytu cizinců. Dále se bude řešit postup Úřadu práce ČR při posuzování žádosti o zaměstnanecké karty. Prezentace bude uzavřena tématem spolupráce s orgány inspekce práce při kontrolách zaměstnávání cizinců.

JUDr. Bořivoj Šubrt

Závěrem vystoupí JUDr. Bořivoj Šubrt, předseda AKV, člen Kolegia expertů AKV, který bude seminář i moderovat, a zaměří se na úpravu zaměstnávání cizinců, vyplývající ze zákoníku práce.

Všichni aktéři obdrží i patřičný podkladový materiál. Účastnický poplatek činí za osobu 2400 Kč, u členů AKV pouze 1300 Kč za osobu. Tento poplatek je možno uhradit v hotovosti přímo u presence proti potvrzení. Cena semináře zahrnuje kurzovné, občerstvení i písemný materiál. Závazně se lze přihlásit na e-mailové adrese: seminare@akvpracpravo.cz.

Máte-li zájem se tohoto vzdělávacího semináře účastnit a prohloubit své znalosti o zaměstnávání cizinců, nebo se dozvědět nejnovější aktuality z této sféry, neváhejte a přihlaste se!

 

 

 

 

Tereza Miksová
Recruitment Coordinator

tereza-foto-profil

 

 

 

 

Zaměstnávání cizinců po legislativních změnách