||||

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie
Již pošestnácté byly tento víkend, během zahajovacího dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky Holiday World a Region World v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech, vyhlášeni a oceněni vítězové prestižní soutěže – Velká cena cestovního ruchu. 

Letošní ročník soutěže, tradičně vyhlašované komunikační agenturou COT group, přinesl i jednu novinku – soutěžní kategorii Nejlepší inovativní marketingová komunikace. Dále mohli přihlašovatelé vybírat i ze tří tradičních kategorií, kterými byly Nejlepší elektronický projekt, Nejlepší udržitelný projekt a Nejlepší turistický produkt v cestovním ruchu. Bližší informace k pravidlům i jednotlivým kategoriím najdete i v našem dříve uveřejněném článku.

Signifikantním rysem šestnáctého ročníku prestižní soutěže byl akcent na udržitelnost. „Téměř pětina všech projektů byla přihlášena do kategorie Nejlepší udržitelný projekt. A dlužno podotknout, že šlo o projekty opravdu zajímavé. Jsem osobně ráda, že se český cestovní ruch nese na vlně tohoto světového trendu a že čím dál více subjektů z oblasti turismu přistupuje k rozvoji svého podnikání i oboru jako takového zodpovědně a s ohledem na lokální komunity i budoucí generace,“ uvádí jednatelka COT group Eva Frindtová. „Zájem přihlašovatelů a kvalita jejich udržitelných projektů jsou jednoznačným potvrzením správnosti našeho loňského rozhodnutí obohatit Velkou cenu cestovního ruchu o tuto kategorii,“ dodává.

Vítězové 2022/2023

  • V nové kategorii Nejlepší inovativní marketingová komunikace se porotě nejvíce líbil projekt nazvaný Chybí nám tu lidi – marketingová kampaň pro restart turismu po požáru v Českém Švýcarsku od společnosti České Švýcarsko. Cílem projektu je inspirovat dosud nerozhodnuté Čechy, aby trávili babí léto/podzimní dovolenou v Českém Švýcarsku, zlepšit mediální obraz destinace a ukázat, že České Švýcarsko je stále atraktivní a bezpečné a ukázat schopnost destinačního managementu rychle a efektivně dopomoci návratu turistů do destinace po ničivém požáru v červenci 2022. Dle poroty se jedná o skvělý marketingový počin. V krátké době projekt dokázal oslovit cílovou klientelu a jedná se o přesně cílenou a účinnou krizovou komunikaci.
  • V kategorii Nejlepší elektronický projekt zvítězil projekt SmartGuide stejnojmenné společnosti SMARTGUIDE. Platforma SmartGuide umožňuje turistickým atrakcím, destinacím a cestovním kancelářím vydávat digitální cestovní průvodce během několika dní, s minimálním rozpočtem a s mnohem lepší kvalitou a adaptací do již připraveného prostředí. Vyjádřeno jednou větou: To, co udělal Booking.com pro hotely, Uber pro taxíky a Youtube pro videa, dělá SmartGuide pro cestovní průvodce. Porotu oslovilo celkové technické řešení, komplexnost a výborné výsledky původně české aplikace, která řeší průvodce po celém světě a dělá tak i reklamu naší zemi v celé síti audioprůvodců v telefonu.
  • Vítězem kategorie Nejlepší udržitelný projekt se stal počin restaurace The Artisan – Prague Marriott Hotel. Restaurace The Artisan klade důraz na udržitelný a odpovědný přístup k hospodaření s cílem dosáhnout zero-waste provozu. Svým hostům připravuje moderní českou kuchyni s využitím čerstvých, sezónních surovin od lokálních farmářů a z vlastní produkce. Porota ve svém hodnocení vyzvedla především myšlenku restaurace, která na ekologických a lokálních surovinách staví svůj byznys. Oceňuje, že Artisan myslí opravdu na všechno – od vlastních bylinek po zero-waste. Slovy jednoho z porotců: „Za mě klobouk dolů!“

  • Za Nejlepší turistický produkt byl vyhlášen projekt Technotrasa – surová krása. Počin společnosti Moravian-Silesian Tourism má za cíl pozitivně ovlivnit návštěvnost stávajících technických atraktivit včetně zapojení nových, a to prostřednictvím jednotící myšlenky, společného příběhu, který by vhodnou formou motivoval návštěvníky hlavních a hojně vyhledávaných atraktivit – Dolní oblast Vítkovice, Landek Park, Důl Michal a další – rovněž k návštěvě méně známých a málo navštěvovaných subjektů v regionu. Porota ocenila především využití všech smyslů, zapojení dětí a rodičů (například akce Tatra s tátou) i fakt, že se jedná o komplexně a profesionálně propracovaný a strukturovaný marketingový mix zajištující prezentaci kraje. Představení prvků industriálního, řemeslného a technického dědictví umožní využít všechna specifika kraje a dopřát tak potenciálním návštěvníkům jedinečný zážitek.

Kromě řádných ocenění pro projekty, které se umístily na stupních vítězů jednotlivých kategorií, byly předány i speciální ceny COT group, ABF a CzechTourism. Skleněné trofeje pro vítěze vyrobila sklárna Rückl.

 

Gratulujeme vítězům a všem zúčastněným projektům přejeme, ať se dále daří! 

Tým Agentury Dream Job s.r.o. 

Zdroj: www.komoraplus.cz

 

Velká cena cestovního ruchu 2022/2023 – ve znamení udržitelnosti