Vanoce-v-praze

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Vánoční atmosféra v Praze. Kam vyrazit? 

Čas Vánoc v Praze je prostě kouzelný. Historické centrum města láká na jedinečnou atmosféru tradičních českých Vánoc. Kam můžete vyrazit načerpat tu pravou vánoční atmosféru? 

Vánoční trhy 

Město si svými vánočními trhy získalo uznání po celém světě. Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí jsou otevřeny od 2. prosince 2023 do 6. ledna 2024, denně od 10:00 do 22:00 hodin. Nabízí tradiční české ozdoby, vánoční pochoutky, bižuterii, svíčky a další vánoční zboží.

Pokud se chcete vyhnout větším davům, kterých je v historickém centru spousta, doporučujeme navštívit menší trhy a to například na Náměstí Míru, “Malostranské Vánoce na Kampě,” tradiční trhy jsou i na náměstí Jiřího z Poděbrad nebo třeba na Tylově náměstí. Všechny trhy nabízejí autentickou atmosféru z různým počtem přistavených stánků. 

Pokud zamíříte do Letňan, na výstavišti PVA EXPO Praha se od 7.12 do 10.12. uskuteční Stříbrné vánoční dny, kde najdete dárky, dekorace a zboží od více než 300 vystavovatelů.

Vánoční betlémy 

Jedním z nejslavnějších pražských betlémů jsou barokní jesličky v kostele na Hradčanech, sousedící s Loretou. Na celou výstavu betlémů můžete přijít do kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí od 2. 12. 2023 do 3. 1. 2024, kde najdete přes 200 různých betlémů z těch nejrůznějších materiálů – od dřeva, přes sklo, až po keramiku a perníky. 

TIP pro rodiny s dětmi – od 4.11. až do 29.2. je v pražských Letňanech otevřený Winter Wonderland Praha, kde můžete vplynout do světa pohádek. Park je plný světelných instalací a interaktivních atrakcí. Potkat se můžete s Popelkou, Šípkovou Růženkou, Kráskou a Zvířetem a dalšími pohádkovými bytostmi. 

Vánoční koncerty 

Jak jinak dokreslit tu pravou vánoční atmosféru než skrze hudbu? Mimo tradičních míst jako Národní divadlo či Rudolfinum se můžete ponořit do vánočních písní v několika pražských kostelech, kde se pořádají koncerty vánoční hudby.

Mezi ty nejvýznamnější hudební události patří program v kostele sv. Salvátora, kde se během Vánoc konají adventní koncerty, Česká mše vánoční a Silvestrovský koncert. Bohemian Symphony Orchestra Prague představí 26. prosince právě v tomto kostele nejznámější české klasické hudební dílo Jakuba Jana Ryby – Českou mši vánoční.

Přejeme vám co nejpoklidnější předvánoční čas. 

Kam v Praze o Vánocích?