|

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie
Je nám potěšením sdílet informace o zajímavých projektech a především s ohledem na neveselé dění spojené se současnou situací je každá nová iniciativa pro podporu naší lokální produkce skvělá a vítaná!:) 

Představujeme neziskovou a bezpochyby velmi sympatickou iniciativu To si vypijeme (#tosivypijeme)  – jejíž cílem je podpořit vztahy zákazníků a našich vinařů a posílit odbyt českých a moravských vín. Heslo se spontánně šíří na sociálních sítích a znamená, že lidé, co jej použijí, upřednostňují domácí produkci vín. Jako poděkování jej na samolepkách dávají také mnozí vinaři na kartony při distribuci. Součástí této iniciativy je také podpora prodeje vinařských bedýnek jako symbolu jejich spolupráce. Bedýnkový model funguje stejně dobře jako u farmářů, se kterými je tento způsob prodeje nejvíce spojován.

Naši vinaři si cestu k zákazníkům většinou nacházejí osobně a tváří v tvář. K jejich práci patří také to, že do ní vkládají kus sebe. V čase, kdy je setkávání nad vínem stále složité či nemožné, je tato osvědčená cesta zavřená. Všechny vinařské košty, otevřené sklepy a další akce jsou zrušené a vinaři tak nemají možnost zákazníkům prezentovat svá vína. Za normálních okolností si konkurují, ale v průběhu pandemie se dokázali spojit a vzájemně si pomáhat. Začali proto nabízet svá vína společně.

„Za léta intenzivní spolupráce s vinaři s nimi máme osobní vztah. Uvědomujeme si, jak na ně dopadly důsledky všech omezení a chtěli jsme je podpořit. Na prvotní nápad, poskytnout jim samolepky s milým vzkazem pro zákazníky, velmi brzy navázaly další. Zejména proto, že vinaři na každou naši aktivitu reagovali velmi vstřícně a vděčně. Využili jsme opory našeho týmu, ve kterém máme ochotné lidi u oborů od grafiky přes komunikaci, a myšlenku jsme rozvedli do iniciativy. Nyní se snažíme pomáhat vinařům dostat nejrůznější informace o společných bedýnkách, on-line degustacích a užitečných tipech ke koncovým zákazníkům,“ popsala vznik iniciativy To si vypijeme zakladatelka Lucie Hotařová z břeclavské rodinné tiskárny Etiflex.

Vinaři spojili své zkušenosti a strávili hodiny nad výběrem těch nejlepších vín a vytvořili nabídkové bedýnky. Nejenže ochutnáte rozmanitost jejich produkce, ale často můžete sadu objednat za zvýhodněných podmínek. Na výběr je skutečně široké spektrum vinařských lahůdek:) Nechybí kolekce oblíbené Pálavy, porovnat můžete charakter jejich Ryzlinků a nebo objevovat nesporné kvality moravského červeného…Equilibrium VOC je zase reprezentativním výběrem, který Vám Znojemsko přenese až domů, ochutnat můžete box z velkomoravských Mikulčic, bednu Velkobílovických vinařů, Kobylskou květnovou krabicu nebo Slováckou kisňu a mnohé a mnohé další….

Pozadu nezůstává ani nejprestižnější kolekce moravských a českých vín – Salon vín. Jde o vyvrcholení naší nejvyšší a největší soutěže vín v podobě 100 nejlepších moravských a českých vín pro daný rok. Za normálních okolností tato vína návštěvníci ochutnávají v degustační expozici valtického zámku, ale v době pandemie si musí vína najít cestu k nim. Salon vína se proto také vydal cestou vinařských bedýnek a připravil tematické výběry – Šampioni Národní soutěže vín, Méně známé odrůdy, Vína se zbytkovým cukrem, Bílý set, Červený set a Výběr hlavního sommeliera.

České a moravské vinice – příběh o odvaze a důvtipu

Svahy jižní Moravy a úrodné vinařské oblasti Čech přijaly vinice za své už pradávno. Svůj podíl dovednosti zde nechali Římané, habáni i němečtí kolonisté. Vinohrady zažily spoustu vzestupů, pádů, válek a režimů. Zpřetrhanou nit navázali dnešní vinaři v posledních třiceti letech. Nezdědili po staletí opečovávaná château. Měli však odvahu, vůli a snahu pozvednout kvalitu zdejšího vinařství. Někteří se rozhodli stavět na své rodové tradici, jiní se pustili cestou inovací a technologického pokroku. Investovali do svých vinařství a dokázali se prosadit i v konkurenci světových vín.

Ukažme všem, že co se tu vypěstovalo, to si vypijeme!

 

Přidejte se…za Agenturu Dream Job všem přejeme „Na zdraví“!

 

 

 

 

 

Petra Sudlíková
Senior Recruitment Consultant

consultant@dream-job.cz

zdroj: https://www.tosivypijeme.cz/

 

To si vypijeme!