← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Kateřina Pohořálková je rodačkou z Prahy, zkušenou HR manažerkou, akční ženou i vytíženou maminkou dvou dětí. Už při výběru studia věděla, že se chce zabývat čísly, ale zároveň i pracovat s lidmi. Nejdříve proto vystudovala bakaláře z účetnictví a následně přidala magisterský obor Andragogika – výchova a vzdělávání dospělých. Její profesní život začal při studiu první VŠ, kdy se věnovala účetnictví v jedné menší české firmě. Následovalo období v mezinárodních společnostech a postupný růst na pozici vedoucí mzdové účtárny. Po několika letech převážila touha věnovat se více personalistice, kde se opět postupně vypracovala až k roli personální ředitelky. Své zkušenosti z HR sbírala v oblastech zdravotnictví, retailu a segmentu HORECA, který byl jejím cílem a zároveň splněným snem. Zde začala v jedné z největších společností zabývající se veřejným stravováním a následovalo i úspěšně zahraniční angažmá v resortu Velaa Private Island na Maledivách.

Poslední roky spojila s týmem hotelu Aquapalace Prague, kde roli HR ředitelky před časem vyměnila za roli mateřskou, ke které tímto srdečně gratulujeme!

Katko, co Vás přimělo jít z retailu do oblasti hotelnictví a stravování?

Práce v hotelnictví byla mým snem. Od dětství miluji cestování a vždycky jsem si přála co nejvíce cestovat. Hned v 18 letech jsem si proto udělala průvodcovské zkoušky a jezdila do zahraničí s českými cestovkami. Takže, když nastala příležitost jít do oblasti gastronomie a tím se „přiblížit“ milovanému odvětví, neváhala jsem ani chvilku. Následovala krásná nabídka a působení na Maledivách, tím byl sen dokonán. ?

Jak jste přijala roli matky a co práce v době této nové životní etapy?

Za roli maminky jsem hrozně vděčná. Děti jsem vždy moc chtěla a prohlašovala jsem, že až si splním svůj pracovní cíl, začnu budovat rodinu. Vnímám jako velké štěstí, že přesně tak to i bylo. Pracovní sen byl splněn, a když k tomu ve vhodný čas přišel také manžel, bylo to naprosto ideální. Přiznám se, že jsem si myslela, že se do půl roku vrátím do práce, ale život mi to naplánoval trochu jinak…Příroda nám zprvu moc nepřála, a když konečně přišel vytoužený syn, bylo to skvělé. Byl hodný a celkem spavý, návratu do práce tehdy nic nebránilo, ale….Než k tomu stačilo dojít, zjistila jsem, že jsem opět těhotná a tento dar jsem určitě nechtěla promrhat. Návrat se nekonal a stala jsem se mamkou na plný úvazek.

Jak tedy zvládáte dvě děti takto brzy za sebou a jaké jsou vaše další plány, pokud již nějaké jsou?

Ze začátku to bylo rozhodně náročné. Emmička je extrémně nespavé dítě a celkově skloubit dvě děti s úplně rozdílnými povahami, které jsou jen 12 měsíců od sebe, není snadné, ale užívám si to! Teď, když jsou starší a dokážeme se trochu domluvit, je to mnohem lepší a začínám se zaměřovat na další plány do budoucna. Vím, že se dětem chci nadále věnovat, ale zároveň jsem stále akční žena a cítím, že potřebuji i jiné impulsy. Při mateřské s Kryštůfkem jsem založila stránky naší firmy a tam začala pro zábavu psát blog o cestování s obytným vozem a dítětem….Po narození Emmičky už to moc nešlo, ale určitě se k tomu chci ještě vrátit. Před nedávnem jsem začala hledat možné řešení, jak spojit pracovní život s rodinou, tedy najít optimální flexibilní pracovní dobou při zachování své profesní specializace – ekonomika a práce s lidmi. ?

Rozhodla jsem se pro nový směr a překvapila svého kamaráda i bývalého kolegu, který nám spravuje investice a finance tím, že bych ráda tuto práci dělala také – s jeho pomocí, sama, pro sebe i své nové klienty. 

Finanční poradenství v této době?

U mne rozhodl právě Covid. Během této těžké doby, cca od ledna do června, kdy globální akciové a dluhopisové trhy utrpěly velké propady, naše rodinné investice dál stabilně rostly o 3-4 % za půl roku. Potvrdil se mi selský rozum, se kterým jsme již před Covidem investovali a optimalizovali naše úvěry i pojištění.

Chci se o tuto praxi, která je tvrdě prověřena uplynulým obdobím, podělit a současně pomoci poctivým, pracovitým lidem s budováním finanční nezávislosti a možnosti volby.

Málo se totiž ví, že pokud někdo odejde ve středním věku z korporace, kde již dosáhl určitého postavení, majetku a zkušeností, tak se v krátké době (cca 3 let) stane úspěšným správcem investic a finančním poradcem. Jsme malá úderná skupina s podobnou minulostí a stejnými hodnotami a díky tomu vznikají úžasné synergie i mezi našimi klienty. 

Myslíte si, že tuto práci dokážete dělat zodpovědně a věnovat se rodině, jak si přejete?

Já pevně věřím, že ano. Mám manžela, který se umí o děti výborně postarat a děti ho zbožňují. Máme společný kalendář, schůzky a vše okolo práce plánujeme tak, aby to nekolidovalo s prací a povinnostmi toho druhého.

Co byste chtěla říci závěrem?

Asi jen to, že je důležité, aby člověk dělal práci, která ho baví a dělal ji srdcem. Protože teprve pak ji bude dělat opravdu dobře a lidé si ho budou proto vážit. Já jsem si nyní vybrala obor, který u nás obecně není vnímán úplně dobře. Právě proto chci lidem ukázat, že ne všichni dělají totéž stejným způsobem, a že jsou mezi námi opravdu lidé, kteří tomu rozumí a chtějí pro druhé jen to nejlepší.

Držím všem palce, ať se jim daří a úspěšně dělají to, co jim dělá radost! ?

Ing. Pavla Hodinková
Managing Director

Agentura Dream Job s.r.o.
personální agentura
pavla@dream-job.cz 
pavla-blond-foto

Rozhovor s osobností – Kateřina Pohořálková