gabriela-ditetova

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Paní Gabriela Dítětová (42) působí jako ředitelka hotelu Park Inn by Radisson v ruské Sochi. Její pracovní kariéra začínala na pozici Fitness a později Wellness Managera v pražském hotelu Fórum (dnešní hotel Corinthia Towers) a poté v nově otevíraném hotelu Fitness Intercontinental. Po této pracovní zkušenosti působila 2 roky na postu Sales Managera v hotelu Forum. Zde byla zodpovědná za segment MICE v rámci několika zahraničních trhů. Poté přešla do hotelu Radisson SAS Alcron, kde působila na pozici Zástupce Obchodního ředitele. Díky svým vynikajícím obchodním výsledkům byla oslovena s nabídkou postu Obchodní ředitelky v rámci hotelového řetězce, kterou přijala. Následovaly lokality jako bulharská Sofie, maďarský Sarvár či rumunská Bukurešť. Poslední zahraniční destinací, kde Gabriela působila ve funkci obchodní ředitelky hotelu byla slovenská Bratislava. Díky svým dlouholetým zkušenostem v oblasti obchodu a operativy byla promotována na post ředitelský v rámci hotelového řetězce Rezidor Hotel Group, a sice do hotelu Park Inn by Radisson Ostrava, kde působila téměř 5 let. Poté již následovala nabídka ředitelského postu v nově otevíraném Park Inn by Radisson Sochi.Gabriela je matkou desetiletého syna.

Gabrielo, máte skvělou kariéru. Prozradíte nám, jak se Vám podařilo získat místo v Sochi?
V Ostravě jsem byla necelých pět let a měla jsem v rámci naší sítě zájem o transfer. Vzhledem k mým zkušenostem z předešlých destinací ve východní Evropě a částečné znalosti ruského jazyka se Rusko nabízelo. Sama jsem o Sochi požádala. Možnost otevírat hotel na Olympiádu pro mne byla velice zajímavá příležitost. Se zástupci majitelů hotelu jsem se setkala v prosinci roku 2012 v Petrohradě a po velice příjemném pohovoru jsme se velice rychle domluvili na podmínkách.

Jak hodnotíte probíhající olympijské hry?
V den příjezdu do Sochi, v dubnu 2013, jsem se ubytovala na 3 měsíce přímo v Olympijské vesnici a nevěřila jsem, že tak obrovská stavba může jen za několik měsíců přivítat návštěvníky a sportovce na zimní olympiádu. Bylo to jedno obrovské staveniště a v okolí jen oblaka prachu. O to příjemnější je překvapení, že se vše stihlo. Byla jsem fandit našemu týmu hokejistů a atmosféra byla úžasná, Olympijský park ohromující, skvělé vlakové spojení mezi Sochi – Olympijskou vesnicí – Krásnou Poljanou a Rosa Khutorem funguje výborně. Hory jsou zde krásné a sněhové podmínky jsem vyzkoušela v prosinci, byly skvělé, snad vydrží. Hodně věcí bylo dotahováno na poslední chvilku a ani publicita nebyla pro Sochi moc pozitivní. Nicméně Olympiáda probíhá výborně, i když při teplotách hodně nad bodem mrazu. Sochi je unikátní v tom, že v jeden den můžete obědvat na pláži a odpoledne vyjet lyžovat.

Komu byste přála medaile?
Celé naší výpravě strašně moc držím pěsti. Spousta kolegů tady v Rusku se mě ptá, kde bereme tak skvělé sportovce, když jsme tak malá země. Doporučuji jim změnit vodku na pivo!

Jsou hotely speciálně vybaveny pro sportovce a návštěvníky olympiády?
V našich hotelích, kterých tu máme 6, jsou ubytováni převážně sponzoři a VIP hosté a probíhají zde oficiální setkaní. To vše je spojeno s velice přísnými bezpečnostními opatřeními. Některé zóny a hotely jsou uzavřeny a vstup je možný pouze po speciální prověrce a s akreditací. Náš hotel se nachází přímo u nádraží, což je v rámci bezpečnostních opatření též uzavřená zóna. Komplikuje nám to každodenní provoz, problém je se zásobováním a vjezdem k hotelu, ale samozřejmě vše dodržujeme a chápeme, že bezpečnost našich hostů a zaměstnanců je na prvním místě a vše operativně řešíme tak, aby hosté nebyli nijak omezováni.

Co Vás na práci v Rusku nejvíce překvapilo?
Některé snadné věci jsou neřešitelný problém a věci složité se jakoby zázrakem vyřeší snadno. Je spousta administrativy, která je časově náročná, na vše je spousta dokumentů a podpisu.

Vnímáte rozdíl mezi zaměstnanci v Rusku a v České republice?
Já mám skvělý tým, který zvládl rozběhnout hotel během několika dnů a hned při 100% obsazenosti. Obrovskou výhodou bylo, že se tým teprve tvořil. Snažili jsme se vybrat zaměstnance, aby se navzájem doplňovali jak svými zkušenostmi, tak charakterem. Je zde daleko více určena pracovní náplň každého zaměstnance a té se drží. Bylo pro všechny veliké překvapení, že jsem jako Generální Ředitel, pomáhala nosit krabice a pomohu, kde je třeba, není to tu běžné.

Z Vašeho pohledu má žena v managementu nějaké nevýhody či výhody?
Získat si respekt je daleko těžší. Manažerský přístup je často jiný než u mužů a myslím, že ženy více využívají intuici a jsou dobré diplomatky. Při jednáních to má i své výhody a spousta mužů ráda jedná s ženou, při řešení problémů většinou neporobují nic dokazovat protistraně a přirozeně vám jako ženě chtějí vyjit vstříc. Ale určitě byt manažerka k tomu matka je obrovská dřina 🙂

Při Vašem postavení, máte čas na rodinu?
Musím přiznat, že poslední rok jsem je trochu zanedbávala. Pre-opening je vždy jiný a časově náročnější než zaběhnutý hotel. Po Olympiádě plánuji delší dovolenou a vše jim to trochu vynahradit.

Máte pracovní zkušenost z různých destinací. Kde se Vám nejvíc líbilo?
Každá destinace je jiná a něčím zajímavá. Moc ráda vzpomínám na Bulharsko, na Sofii. Byl to můj první transfer, první zkušenost jaký je život zaměstnance v zahraničí a k tomu krásná příroda. Tady v Sochi jsem potkala spoustu milých a přátelských lidi. Rusko a Sochi bude určitě patřit mezi ty nejoblíbenější působiště a budu na dobu zde strávenou strašně ráda vzpomínat, jen si to dnes ještě moc nedokážu uvědomit. Celý rok byl v běhu, spousta emocí a práce.

Jaké je Vaše životní krédo?
„Svět nezměníš názorem ale příkladem“
Děkuji za rozhovor a přeji Vám řadu spokojených klientů.

Pavla Berková
Managing director, Personální agentura Dream Job

Rozhovor s osobností – Gabriela Dítětová