filip-remenec

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Ing. Filip Remenec (34) působí od března tohoto roku jako Key Account Manager ve společnosti Bacchus Vins & Champagnes, která se zabývá dovozem vín a ušlechtilých destilátů z proslulých oblastí. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na mezinárodní obchod, hotelnictví a cestovní ruch. Také studoval na univerzitě v Boloni obor mezinárodní vztahy. Pan Filip Remenec se dlouhou řadu let pohybuje na poli cestovního ruchu. Svou pracovní kariéru začal v hotelech u Rotta a Ceasar Palace. Poté působil v hotelu Palace Praha jako Sales Manager. Řadu let zastával pozici vedoucího mediálního oddělení, tiskového mluvčího a následně vedoucího Public Relations státní agentury CzechTourism, kde odvedl skvělý kus práce. Hovoří plynně anglicky, italsky a španělsky.

Jak byste shrnul své působení v CzechTourism?

Jsem velice rád, že jsem měl tu možnost působit v CzechTourism téměř pět let nejdříve jako tiskový mluvčí a později vedoucí PR. Byla to pro mě velká zkušenost a z oboru cestovního ruchu ta nejzajímavější práce jaká mě mohla potkat.

Které zajímavé destinace jste navštívil?

Mezi netradiční a exotické destinace, které jsem navštívil, bych zařadil Austrálii a Arabský poloostrov jako celek, kde jsme každý rok s agenturou CzechTourism organizovali úspěšnou lázeňskou roadshow.

Jak byla vnímána Česká republika – co bylo první, s čím si nás lidé spojili?

Naši zemi si lidé nejvíce spojují s Prahou, s památkami, někde s pivem, s lázněmi, ale dominuje naše metropole. Dalo by se říci, že téměř u 60 % turistů naskočí tato asociace jako první.

Po více než čtyřech a půl letech jste změnil zaměstnání. Jaké jsou Vaše první dojmy?

První dojmy jsou pozitivní, společnost Bacchus patří zcela určitě mezi TOP importérů vína do České republiky. Beru to jako další doplnění mých zkušeností v rámci gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu. Navíc je to práce se skvělým a ušlechtilým produktem.

Mohu Vás poprosit o představení společnosti Bacchus?

Společnost Bacchus dováží vynikající vína a destiláty z nejznámějších světových oblastí (Francie, Itálie, Španělsko a Nového světa), od skvělých vinařů, kteří rozumějí své práci a dobře vědí, že víno není nápoj, ale spíš báseň. Naše dodavatele i produkty známe osobně – a proto můžeme garantovat kvalitu všech vín i destilátů, které nabízíme. Na českém trhu firma působí už od roku 1994, a proto patří mezi dovozce s nejdelší tradicí. V našem portfoliu najdete celou řadu unikátů, které znáte z odborných časopisů, knih nebo žebříčků světových odborníků.

O jaká vína je v Praze největší zájem?

V Praze jsou momentálně nejvíce v oblibě moravská, italská a francouzská vína. Export vín do ČR se pohybuje okolo 3 miliard Kč ročně a italských vín se dováží za více jak 800 milionů Kč. Důležité je také zmínit, že zájem o vína obecně roste, zvyšuje se vzdělanost konzumentů a také roční průměrná spotřeba na osobu stoupá, od roku 2005 do 2013 se zvýšila z 16 na téměř 20 litrů.

Která vína byste nám doporučil Vy z domácích i zahraničních značek?

Neberte to prosím osobně, těžko doporučovat, jelikož každý z nás má trochu jiné chutě. Někomu chutnají vína polosladká, jinému s lehkou kyselinkou, plná vína, takže raději doporučuji individuálně na základě určitých informací. Já mám na vínech rád jejich rozlišnost a to, že každý region má svá specifika (jinou půdu, počasí, nadmořskou výšku), která se promítají do chutě vína. Třeba v tomto slunečném počasí bych si dal svěží francouzský Sauvignon.

Máte v současné době svůj DreamJob?

Ano, mám. Vždy jsem si vybíral práci i podle toho, aby mě bavila. Potom je člověk kreativní, přemýšlí jak co zlepšit a posunout dál. Když už v práci trávíme téměř třetinu svého života, tak bychom z ní měli mít dobrý pocit.

Jaké jsou Vaše další plány?

Mezi moje momentální plány patří perfektní servis našim klientům a součástí mých ekonomických cílů je zvýšení obratu a zisku společnosti Bacchus.

Co je Vaším životním mottem?

„Krása pomíjí, blbost je věčná“.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám řadu spokojených klientů.

 

Ing. Pavla Běhounková

Managing Director

Personální Agentura Dream Job

Rozhovor s osobností – Filip Remenec