eva-paskova

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Ing. Eva Pašková (36) zastává pozici General Manager pro hotelový řetězec Accor – Ibis & Novotel WenceslasSqaure. Je vystudovaným odborníkem v oblasti hotelnictví. Magisterský titul získala studiem Vysoké školy finanční a správní, oboru Finance a management. Její kariéra započala na pozici F&B asistenta v hotelu
Holiday Inn Praha. Následně se vypracovala na F&B Managera pro Grand Hotel Bohemia Praha. Roku 2001 přišla nabídka pracovat pro mezinárodní hotelový řetězec Accor na pozici F&B manažera pro hotel Novotel Praha City, na které působila tři roky. Poté byla povýšena na Operation Managera a záhy jí bylo nabídnuto zastávat pozici Operation Managera pro hotel Mercure, který též spadá pod hotelovou značku Accor. Po dalším tříletém působení na této pozici byla jmenována na post General Manager pro hotel Ibis Malá Strana a následně v roce 2010 pro hotely Ibis & Novotel Wenceslas Sqaure, kde působí dodnes.

Čím Vás cestovní ruch okouzlil?
Baví mě práce s lidmi a pro lidi. V hotelu se navíc staráme o samé příjemné věci – jídlo a pití aby chutnalo, prádlo a ručníky aby voněly, personál aby se usmíval a hostům pomáhal, slavíme s hosty jejich velké životní oslavy nebo pořádáme důležité konference a často se alespoň na čas stáváme druhým domovem….. Navíc nemám ráda stereotyp a v hotelu je opravdu každý den jiný..:-)

Na jaké pozici jste začínala svou kariéru?
Pokud bych započítala dobu studia na Hotelové škole, tak jako barmanka/servírka – o víkendech, o prázdninách. Hned po škole, už oficiálně v mezinárodním hotelu a značce, pak jako Asistent F&B.

Čím se Accor jako zaměstnavatel liší?
Pro Accor pracuji 12 let a celé toto období pro mě byla a je velká profesní zkušenost. Accor je společnost, která aktivně a hlavně s výsledkem, prosazuje možnost rovných příležitostí a diversitu. Accor má dobrý systém a prostředky, aby své zaměstnance rozvíjel a těm, kdo mají zájem umožnil profesní a karierní růst. Díky tomu, že je Accor největší hotelová společnost v Evropě a jedna z nejrychleji se rozvíjejících na světě, potřebuje kvalifikované a profesionální manažery na všech úrovních, takže příležitostí je hodně.

Cítíte nějaké omezení jako žena v top managementu?
V žádném případě!! Jak už jsem zmínila, Accor velmi aktivně a skutečně v praktické rovině prosazuje otázku diversity.

Co máte na Vaši současné pracovní pozici nejraději?
Když nám host napíše nebo řekne, že se mu u nás líbilo. Zní to jako klišé, ale je to opravdu tak…:-) A pak, když u nás zaměstnanci pracují rádi….

Podle čeho si vybíráte zaměstnance do svého týmu?
Nechci zavrhovat všechny systematické způsoby výběru zaměstnanců jako jsou analýzy osobnosti, dotazníky, assessment centra apod. (také je jaké pomocný prostředek používáme), ale stejně mám pocit, že nakonec poslední slovo má „chemie“. S nejbližšími spolupracovníky si prostě musíme „sednout“. Ale jinak je pro mě důležitá určitá energie, která ze zaměstnance vyzařuje, schopnost a talent pro pohostinnost a úsměv. A pokud zaměstnanec nemá tolik zkušeností, ale talent a vůli, je to pro mě lepší varianta než naopak.

Kde nejraději trávíte dovolenou?
Mimo jakýkoliv hotel … 🙂 Poslední skvělá dovolená byl bungalov s vlastní kuchyní na pláži …

Máte nějaký nesplněný sen?
Jsem nesmírně vděčná za to, že se mi sny plní… Momentálně mám splněno. Ale určitě něco brzy vymyslím … 🙂

Máte nějaké životní/pracovní krédo, kterým se řídíte?
Mám ráda citát z brožurky, kterou vydal jeden náš stálý host: Love what you do and the things you are doing will love you even more. Myslím si, že tento citát je pravdivý v pracovním i osobním životě a přeneseně platí i ve vztazích.

Děkujeme za rozhovor a přeji Vám hodně štěstí v osobním a pracovním životě.

Pavla Berková
Managing director
Personální agentura Dream Job

Rozhovor s osobností – Eva Pašková