daniela-nova

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Obchodní ředitelka, Daniela Nová, skupiny Accor Hotels pro Českou republiku patří k dlouhodobým oporám tohoto řetězce. V rámci obecného hospitality top managementu se řadí k nejloajálnějším managerům, kteří své jméno trvale spojili s jedinou značkou. Po ukončení střední obchodní školy v Praze nastupuje do společnosti Kateřinská Hotel s.r.o., stojící v České republice za známým řetězcem Accor. Zde se postupně propracovává z pozice Reservation managera karlínského Ibisu až na současný vrcholový post Director of Sales&Marketing – Accor Hotels Czech Republic. V letech 2003 – 2008 studuje na University of Hospitality Management. Daniela Nová patří k obecně uznávaným odborníkům s nezpochybnitelnými managerskými schopnostmi.

Proč jste si vybrala pro tento obor?
Na cestovním ruchu mám nejvíce ráda různorodost a kontakt s lidmi. Každý den je jiný, řešíte různé problémy, setkáváte se s různými lidmi. Samozřejmě některé situace jsou vypjatější, jiné ale zase zábavné.

Na jaké pozici jste začínala v cestovním ruchu?
Po střední škole jsme nastoupila jako prodejní referent do cestovní kanceláře. Po několika letech jsem se přesunula do hotelu na rezervační oddělení a poté na obchodní oddělení. A v hotelovém provozu jsem zůstala dodnes.

Co myslíte, že je za Vaším pracovním úspěchem?
Jsem ráda, že se mi podařilo vytvořit obchodní tým, který je dynamický a samostatný! Funguje v něm vzájemná podpora a soudržnost.

Podle čeho si vybíráte zaměstnance do svého týmu – hlavní 3 kritéria?
Vždy dám na první dojem, a pocit z prvního kola rozhovoru. Pokud chcete pracovat v cestovním ruchu musíte mít ráda kontakt s lidmi. Úsměv je polovina úspěchu. Všechny ostatní věci se dají naučit, ale samozřejmě to musíte chtít.

Co na zaměstnancích nejvíce postrádáte?
Někdy mě míra jejich vlastní iniciativy něco změnit nebo vylepšit, přijde malá.

Jak motivujete své podřízené?
Naše společnost nabízí několik motivačních programů pro zaměstnance. Jedná se nejen o o finanční motivaci, ale také o možnost využití našich partnerských hotelů v zahraničí a v neposledním případě možnost krátkodobých zahraničních pracovních pobytů. Vždy záleží na daném zaměstnanci jak moc, chce na sobě pracovat! Já především snaží jít svým podřízeným příkladem.

Co byste změnila na cestovním ruchu?
Tak toho by bylo hodně. Myslím, že současný způsob podpory příjezdového cestovního ruchu ze strany magistrátu a Ministerstva pro místní odbor není optimální. Praha a Česká Republika potřebuje více propagovat jako destinace. Turisté se k nám nevrací, a to je z mého pohledu problém. Je proto potřeba vytvořit akce aby měli důvod se vracet.

Máte nějaký nesplněný sen?
Nesplněných snů mám několik, a týkají se hlavně cestování. Je spousta zemí kam bych se ráda podívala, a které bych chtěla procestovat, jen najít dostatek času.

Co byste doporučil těm uchazečům, kteří by chtěli mít stejnou kariéru jako Vy?
Myslím, že nejdůležitější je píle, vůle a pokora.

Danielo, děkujeme za Vaše odpovědi.

Přeji Vám v životě hodně štěstí.

Ing. Pavla Berková
Headhunting & Recruitment Consultant
Dream Job, hospitality & gastronomy
personální agentura

Rozhovor s osobností – Daniela Nová