anna-brandejs

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Anna Brandejs, 47 let, vdaná. Vystudovala Univerzitu Veterinární medicíny v Košicích. Už v dobách univerzitního studia pracovala na Katedře Biochemie, kde analyzovala látky znečišťující prostředí jako pomocná vědecká síla. Po skončení studia pracovala opět na katedře biochemie. V roku 1994 začala pracovat pro nadnárodní farmaceutické koncerny (Bristol Mayers Squibb a Abbott laboratories) V roce 2002 založila vlastní firmu Medaprex na dovoz produktů pro diabetologii a ortopedii, posléze pro estetickou medicínu. V roce 2013 otevřela Brandeis Clinic – kliniku estetické medicíny zaměřenou na plastickou chirurgii, stomatologii, dermatologii a preventivní medicínu.

Jak vznikl nápad otevřít kliniku Brandeis?
Protože už 11 rokem vlastním firmu na dovoz různých produktů pro estetickou medicínu pro ČR a SR, měla jsem možnost vidět spoustu klinik od tzv „garážových“ až po perfektně fungující kliniky ve Švýcarsku, které nabízejí nejvyšší možnou kvalitu ošetření. Inspirace byla tedy Švýcarsko. S tím rozdílem, že v Brandeis Clinic máme české ceny.

V čem je Vaše klinika jiná než ostatní?
Brandeis clinic nabízí komplexní estetickou medicínu: Plastickou chirurgii, korektivní a laserovou dermatologii, stomatologii a interní vyšetření s preventivními prohlídky. Máme nejnovější a nejvýkonnější technologie v ČR. Mnoho přístrojů máme jako první a zatím jediní v ČR. Například nejvýkonnější epilační laser, unikátní přístroj na odstraňování akné, nebo přístroj na autotransfer tuku, při použití kterého přežívá až 90 % transplantovaného tuku, což je skutečně daleko nejlepší výsledek jaký je možné v dnešní době dosáhnout. Máme nejvýkonnější americké lasery na odstraňování jizev, strií a vrásek. Výčet našich ultramoderních technologií by byl docela dlouhý. Taky zaměstnáváme jenom vysoce specializované lékaře. To znamená, že například zubní fasety dělá jeden lékař, implantáty jiný a korunky taky jiný. Žádný lékař v dnešní době už neumí ve svém oboru všechny ošetření či operace perfektně. Proto u nás nezaměstnáváme všeuměly. Dali jsme si velký pozor i na to, abychom měli skutečně špičkové plastické chirurgy, kteří mají zkušenosti nejenom z nejlepších klinik v ČR ale i ze zahraničí. Zatím u nás vedou liposukce americkým přístrojem Slim Lipo, který oproti tradičním liposukcím má mnoho výhod, například rychlou dobu rekonvalescence a krásně staženou a hladkou kůži v ošetřené oblasti. No a na konec, myslím, že jsme dbali i na důmyslný komfort a krásu kliniky, aby se u nás lidi cítili příjemně, téměř jako doma.

Vlastníte i hotel Paříž, jaké k němu máte citové pouto?
Hotel Paříž pracně zrekonstruoval můj manžel Antonín Brandejs (vnuk zakladatele hotelu Antonína Brandejse). Hotel po revoluci byl v zuboženém stavu. Většina art noveau objektů se „ztratila“, byla jednoduše rozkradena. Některé věci jsme pak našli v starožitnictvích, a odkoupili jsme je zpět. Třeba zlacený kávový servis se jménem Antonín Brandejs. Nemám moc velké zásluhy na renovaci Hotelu Paříž, je to práce mého manžela a jeho týmu. Miluji hotel Paříž, protože je v Praze jedinečný
sbírkou umění, krásných bronzových soch a v secesním stylu. Jsem téměř každý den na kavárně, kde večeřím. Dost často se dám do řeči se zahraničními hosty, říkají, že důvod, proč nešli do nějakého hotelového řetězce, ale k nám je ten, že jsme jiní a unikátní. Je krásné od nich slyšet, že se jim v hotelu líbí a pozorovat jak si všechno fotí.

Jak se Vám líbil film „ Obsluhoval jsem Anglického krále“, který se u Vás točil?
Film skutečně velmi realisticky popisuje hotel Paříž i Antonína Brandejse (dědečka mého manžela), který byl dobrým Čechem a vlastencem a nakonec skončil tak, že byl zavřen na 2 roky do vězení, i když se neprovinil ničím jiným, jen tím, že byl úspěšným hoteliérem. Mimo jiné se zasloužil i o vybudování Poděbradské kolonády a jejím úspěšným provozováním. Film se ale netočil v hotelu Paříž, protože hotel byl plně obsazen a některé části hotelu bychom museli na nějakou dobou uzavřít a přišli bychom o zisk. Točil se tedy v Obecním Domě, který sice Antonín Brandejs starší nevlastnil, ale provozoval. Mimochodem, film Obsluhoval jsem Anglického krále je výborně režírován a i když popisuje turbulentní časy, které pokračovali smutným obdobím, nezanechal ve mně trpkost, ale paradoxně určitou naději. Je to nádherný film, pan Menzl odvedl skvělou práci.

Žila jste dlouho v zahraničí, jak vnímáte českou mentalitu?
Tak jako všude na světě, i tady najdete fajn lidi s vysokým stupněm etiky, morálky a profesionality. Bohužel fair play tady ještě není standardem. Myslím, že se to odvíjí i od  neutěšené a chaotické politické situace. Minule mi jeden taxikář řekl: „ No a proč by obyčejní lidi měli být poctiví, když politici kradou?… Chybí nám tradice, a je ještě málo vzorů důvěryhodných podnikatelů, kteří si svoje ekonomické zázemí vybudovali slušnou prací. Lepší se to, ale nějak příliš pomalu.

Z Vašeho pohledu se v Česku zlepšila úroveň nabízených služeb či gastronomie?
Od sametové revoluce se změnila dramaticky. Já sama nevařím a stravuji se v hotelu Paříž. Ráda ale z času na čas vyměním tapety a zajdu i do jiných pražských restaurací. Líbí se mi i to, že v Praze na mnohých místech se dá zakoupit čerstvá zelinová šťáva, či ovocné džusy. V mnoha restauracích či kavárnách nabízejí dobré a kvalitní víno. Na kvalitu vína si totiž potrpím, protože jsem rozmazlená hotelem Paříž, který si sám dováží skvělé vína hlavně z oblasti Bordeaux.

Jaké je Vaše životní krédo?
Clara pacta, boni amici. (Jasné vztahy dělají dobré přátelé).

Mátě nějaký nesplněný sen?
Můj velký nesplněný sen je mít víc volného času na relax, dovolené, čtení knížek a sport. Volný čas má cenu zlata.

Děkuji za rozhovor a přeji Vám spoustu spokojených klientů.

Ing. Pavla Berková
Managing Director
Personální agentura Dream Job

Rozhovor s osobností – Anna Brandejs