||||

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Prague mussel week

Gastro scéna v Praze po roce opět oslaví svátek mušlí a řada podniků nabídne chutě moře ve svých originálních i tradičních úpravách. Vyberte si svou oblíbenou restauraci, podpořte je návštěvou a využijte speciální akci 1+1 porce zdarma.

Další ročník Prague Mussel Week je tu, v hlavní roli opět mušle/slávky – už za pár dní, od 13. do 19.9. 2021 budete mít možnost ochutnat klasiku i méně obvyklé úpravy surovin, které jsou nepostradatelnou součástí jídelníčků především v Holandsku, Belgii nebo Francii. Jde o pokrm v podstatě výživově ideální, který má opravdu co nabídnout. Slávky nejsou jen chuťově vynikající, ale i velmi zdravé. Obsahují velké množství bílkovin a velmi málo tuku, jsou také bohaté na minerály, vápník, fosfor nebo vitamíny. Tuk ve slávkách je polynenasycený, což znamená, že nezvyšuje hladinu cholesterolu. Slávky mají také vysoký obsah jodu, selenu, mědi a železa, proto pravidelná konzumace přispívá k vyvážené a zdravé stravě.

Photo from @praguemusselweek on Instagram on praguemusselweek at 9/24/19 at 8:46AM

S úctou k této surovině vám budou pokrmy připravovat týmy pod vedením zkušených pánů šéfkuchařů a vybírat můžete z mnoha výborných pražských podniků. Navštívit můžete známé koncepty, luxusní restaurace i nenápadná fajn bistra dále od centra a zapojilo se i několik mimopražských zástupců, např. i Grandhotel Pupp.
Kompletní seznam i možnost stažení voucheru dle výběru najdete na: https://www.praguemusselweek.cz/restaurace

Akce je pořádána spol. HOPI CEE Fish HUB, dceřinou společností HOPI Holding. Ve spolupráci se známými pražskými podniky si dala za cíl přesvědčit Čechy, že mušle nepatří jen do menu luxusních restaurací a že si zaslouží být součástí našich jídelníčků. V dnešní době jsou možnosti logistiky na takové úrovni, že slávky cestou do kuchyně z Holandské burzy mušlí v rybářském městě Yerseke, kde se jich každý rok zpracuje až neuvěřitelných 90 miliónů kilogramů, neztratí nic ze své kvality a čerstvosti. Slávky jsou dostupné v různých velikostech, od malých Extra přes Jumbo, Imperial, až po Super nebo Gold label. V některých případech obsahuje jeden kilogram slávek pouze 45 kusů, v jiných případech lze zakoupit balení s více než 75 kusy. Záleží na velikosti lastur. Vždy se však stanovuje skutečný počet kusů na třídu a sezónu.


Pokud už jsou slávky vaší oblíbenou lahůdkou anebo budete mít prostě jen chuť na změnu, přejeme vám dobrou chuť!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra Sudlíková
Senior Recruitment Consultant
Agentura Dream Job s.r.o.

 

 

Zdroj: www.praguemusselweek.cz

 

 

Prague Mussel Week 2021 – svátek mušlí je opět tady!