Oenoforum-2019-logo|zamek-lednice|Oenoforum-2019- logo|degustace-cerveneho-vina|zamek-lednice

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Jménem Agentury Dream Job vám přinášíme pozvání společně s krátkým představením velmi zajímavé bližící se akce, kterou očekávají především odborníci z řad našich vinařů.

Ve dnech 20. – 21. 6. 2019 v areálu zámku Lednice proběhne již XIII. ročník Czech International Wine Competition – Oenoforum 2019.

Oenoforum je největší mezinárodní soutěží vín u nás, pořádanou Svazem vinařů České republiky. Soutěž podporuje Vinařský fond České republiky, Národní vinařské centrum, o.p.s., Jihomoravský kraj a další. Tento rok se zde můžete těšit na 550 vín. Soutěže se zúčastní 8 vinařských zemí, mimo vín českého původu, zde budou prezentována vína ze Slovenska, Německa, Itálie, Izraele, Moldávie, Portugalska a Slovinska.

Soutěž splňuje nejpřísnější požadavky na úroveň hodnocení a profesionální organizaci. V porotě zasednou přední degustátoři z 13 zemí světa včetně zástupců Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži a Mezinárodní unie enologů.

OENOFORUM – Czech International Wine Competition přináší jedinečnou možnost porovnání vín uvedených odrůd z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vín vyrobených různými, často diametrálně odlišnými technologiemi.

Soutěž je otevřena všem kvalitním vínům, ale největší pozornost se bude tradičně soustředit na odrůdy Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, které budou v samostatné kategorii oceněny zvláštní cenou.

Nedílnou součástí Oenofora je také odborná konference s mezinárodním zastoupením, jejímž tématem budou tento rok Cesty k velkým vínům – „Víno a tanin“. Nebude chybět ani praktická část, kdy dvě z přednášek budou opřeny o tematickou degustaci. Na konferenci vystoupí dvě mimořádné osobnosti francouzského vinařství Dr. Nicolas Vivas a Paul Guyard. Účastníci se mohou těšit také na příspěvek od Unie enologů ČR na téma „Suchá vína v souvislostech“.

https://www.vinarskecentrum.cz/vinarske-akce/11122-oenoforum-czech-international-wine-conference 
https://www.svcr.cz/cs/oenoforum-2019-czech-international-wine-competition-prodlouzeni-terminu

Kamila Šromotová
Administrative Assistant

 

 

 

 

 

Oenoforum 2019