← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Paprsky zapadajícího podzimního slunce ozářily po deštivém dni táborské Žižkovo náměstí a my zaparkovali na posledním volném místě jen pár metrů od vchodu do hotelu Nautilus. Přiznáme se dobrovolně, že k hotelové recepci jsme přicházeli bez nějakého výrazného očekávání. Kdybychom jenom tušili, s jakou dokonalou péčí nás bude tento hotelový provoz hýčkat… Ale nepředbíhejme. Hotel Nautilus je umístěn v historickém jádru města a nabízí ubytování ve 22 pokojích zahrnujících dvoulůžkové pokoje Deluxe, Superior a čtyři apartmá včetně prezidentského. Jeden pokoj je upraven pro osoby se sníženou pohyblivostí.

PŘÍJEZD DO HOTELU

Rezervaci dvoulůžkového pokoje typu Superior jsme provedli předem přes rezervační portál. Při příjezdu bylo okolí hotelu v perfektní čistotě, i když leží v turisticky exponovaném centru města. Usměvavá a sympatická recepční o naší rezervaci věděla, prostor recepce byl upravený, vše v pořádku. Během check-inu jsme byli velice podrobně informováni o všech službách a možnostech, které hotel nabízí. Byla nám též překvapivě nabídnuta urychlená možnost rezervace míst v hotelové restauraci. Vysvětlení nebylo složité, speciální svatomartinské menu totiž nalákalo v tento večer do prostor hotelové restaurace Goldie gastronomické znalce ze širokého dalekého okolí a vše nasvědčovalo stoprocentní obsazenosti. Po uzavření všech formalit nás recepční doprovodila a hotelový pokoj předvedla v plné parádě.

POKOJ
Opravdu bylo co obdivovat. Interiér pokoje kombinující pečlivě renovované kusy starého nábytku s citlivě volenými barvami stěn, nádhernou postelí a svébytnými výtvarnými a sochařskými díly místních umělců. Vše decentně nasvícené, doplněné perfektně fungující současnou elektronikou, bezplatným Wi-Fi připojením k internetu, bohatě zásobeným minibarem, čerstvým ovocem a precizně zpracovanými informacemi pro hotelové hosty. Veškeré vybavení bylo zcela bez závad či známek opotřebení, pokoj byl vyvětraný s přiměřenou teplotou, ložní prádlo i matrace velice kvalitní, příjemné, voňavé, zkrátka celková čistota excelentní. Koupelna nezůstala nijak pozadu – dostatečné množství měkkých, krásně svěže vonících ručníků a osušek, na obrovské vířivé vaně se pak jako třešnička na dortu leskla luxusní francouzská kosmetika značky Pascal Morabito v originálním stojánku. Skvělé. Dodejme, že k další výbavě pokoje patří též žehlička, trezor, fén, sada županů, LCD televizor s DVD přehrávačem nebo kompaktní psací stůl. Když jsme se dostatečně „vyradovali“ z úrovně hotelového pokoje, vyrazili jsme okusit něco z gastronomických specialit.

GASTRONOMIE
Restaurace Goldie je umístěna v přízemní části hotelu a na první pohled zaujme uměleckou výzdobou, jež se pyšní originály z tvůrčí dílny sochaře Olbrama Zoubka. Velice příjemná atmosféra doplněná decentní hudební kulisou podtrhávala očekávání při listování v jídelním lístku. Šéfkuchař Martin Svatek předkládá své vidění kulinářského světa na mistrovské úrovni. Jako člen Národního týmu asociace kuchařů a cukrářů České republiky a vítěz několika prestižních soutěží je garantem špičkové úrovně místní kuchyně zaměřující se na českou gastronomii v moderním a odlehčeném pojetí.

I když jsme na začátku byli přesvědčeni, že svatomartinskou husu musíme okusit stůj co stůj, konečná volba padla na osvědčené stálice říjnové nabídky. Pečená husí játra s telecí omáčkou, višněmi marinovanými v portském víně a smaženým máslovým nokem jako předkrm vybudila chuťové pohárky do nebeských výšin. Prsíčko z perličky pečené v sušené šunce, bramborové krokety, pečená červená řepa a karotka na vinném octu na jedné straně a hovězí krk z býka dušený na červeném víně a rybízu, cibulová kaše, šalotky, karamelizovaný květák a lanýžový olej na straně druhé dotvořily dokonalý zážitkový gastronomický koncert. Skvěle ošetřené plzeňské pivo bereme jako samozřejmost. Jedinečné. Stejně pozitivně, i když méně opulentně hodnotíme snídani probíhající ve stejných prostorách. Žádné fronty, vše pečlivě označeno, dostatečně bohatý bufetový sortiment, čerstvé nápoje (káva/čaj) nabízené samoobslužnou formou z jednoduše ovládaných automatů. Při příchodu jsme byli okamžitě zpozorováni, byl nám popřán příjemný den a neformálním způsobem proběhla kontrola čísla pokoje. Všechny stoly byly čisté, sortiment průběžně doplňován, organizaci snídaně nelze nic vytknout. Poměrně dobrým ukazatelem kvality je i fakt, že během naší snídaně přišlo „z ulice“ pět dalších neubytovaných zájemců a po domluvě s obsluhou se s chutí zapojili do snídaňového reje.

WELLNESS
Po všech dobrých zkušenostech jsme podlehli dalšímu hotelovému lákadlu v podobě nevelkého, ale velice vkusného wellness skládajícího se z finské sauny, vířivky a relaxační místnosti. Saunu je nutné objednat na recepci s určitým předstihem, stejně jako případné masáže. Z wellness provozu je cítit, že byl otevřen v nedávné době, vše je nové a neopotřebované. Samozřejmostí je opět kvalitní kosmetika, měkké a voňavé osušky, ručníky, župany, relaxační hudba a příjemná teplota.

CHECK-OUT
Vše má svůj konec, je nedělní poledne a nás čeká závěrečný check-out. Usměvavá a sympatická paní recepční nám děkuje za návštěvu, ujišťuje se zda bylo vše v pořádku a vystavuje hotelový účet. Zde dochází k jedinému drobnému zádrhelu – platební terminál si staví hlavu a odmítá akceptovat jakoukoliv platební kartu. Vše se vyřeší s úsměvem během několika minut, takže zbývá závěrečné přání šťastné cesty s pozvánkou k další návštěvě. A jako bonus drobný dáreček v podobě svatomartinského cukroví.

REZERVAČNÍ PORTÁLY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Internetová prezentace ve třech jazykových mutacích provozovaná na intuitivní adrese www.hotelnautilus.cz splňuje veškeré atributy kvalitní hotelové prezentace. On-line rezervace, virtuální prohlídka hotelu, kompletní nabídka služeb včetně akčních balíčků, aktuální jídelní a nápojové lístky, podrobné informace o všech pokojích včetně rozměrů postelí apod. Možná by stálo za zvážení lehce vylepšit SEO optimalizaci, na umístění v přirozených výsledcích u nás nejrozšířenějších vyhledávačů google.com a seznam.cz by šlo něco málo zdokonalit, ale to je pouhý detail. Práci se sociálními sítěmi hodnotíme kladně. Pravidelný test cenové parity rezervačních systémů a vlastního prodejního kanálu jsme založili na datu 11. 1. 2013, pokoji „Superior“ a portálech booking.com, hotels.com, hotel.de, agoda.com a expedia.com. Ve všech uvedených případech se ceny shodují.

Hotel Nautilus je skvělým hotelem, ve kterém je radost bydlet. Chcete-li vidět, jak se dělá poctivá čtyřhvězda na úrovni, všeho nechte a zajeďte se do Tábora podívat. To, že hotel Nautilus získal prestižní ocenění cestovatelského serveru TripAdvisor – Certificate of Excellence není náhoda. Gratulujeme a moc rádi se zase někdy do hotelu Nautilus vrátíme.

HODNOCENÍ HOTELU NAUTILUS, TÁBOR
Webová prezentace, sociální sítě: ****

Rezervace, rezervační portály: *****

Značení, parkování: ****

Check-in: *****

Hotelový pokoj: *****

Housekeeping: *****

Gastronomie: *****

Check-out: *****

Celkové hodnocení: *****

Závěrečné hodnocení (nejhorší = *, nejlepší = *****):

Mystery Shopping je prováděn ve spolupráci s agenturou Dream Job.

https://hotel-spa.ihned.cz/c1-58941390-hotel-nautilus-tabor

Mystery Shopping, Hotel Nautilus