||

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Manifesto – již jste o něm slyšeli? Lidé žijící v centru Prahy vědí, přespolní milovníci kreativní gastronomie musí toto kouzelné streetfoodové místo navštívit.

Projekt, který před třemi lety otevřel americký architekt Martin Barry, má skvěle našlápnuto. Jen tak se dá definovat skutečnost, že Barry připravuje otevření další, v pořadí již třetí pobočky a expanzi do zahraničí s rozvozem koktejlů po celé Evropě.

V současné době fungují pobočky na Florenci a na Smíchově. Nově se bude otevírat pobočka na Andělu. Konkrétně v prostorách bývalé vietnamské tržnice na nároží mezi Andělem a Na Knížecí. Tento gastro projekt bude nabízet pokrmy a nápoje různých světových kuchyní ve třinácti restauracích a dvou barech. Modulární konstrukci navrhlo architektonické studio Chybík + Krištof a je uzpůsobená pro celoroční provoz.

 

A co na to říká sám Barry, „Za největší úspěch považuji, že žádná z těchto restaurací během pandemie neskončila. Na Florenci jsme spustili rozvoz, který umožňoval koupit si v jedné objednávce jídla od různých podniků, což bylo velmi úspěšné. A v poslední době nám raketově roste i take-away, kdy si k nám lidé chodí sami jídlo vyzvednout. Na jednu stranu se na otevření velice těším. Náš koncept je založený na potkávání lidí, zážitku, takže posledních devět měsíců, kdy to nebylo možné, pro nás bylo neskutečně depresivních. Na druhou stranu čekám, že kvůli bezpečnostním opatřením budeme hodně bojovat s prostorem,“ říká podnikatel.

Za normálních okolností je kapacita Manifesta na Florenci až 1500 lidí a na Smíchově zhruba 800. Aby však bylo možné dodržet rozestupy, snížil se počet míst zhruba o polovinu v obou lokalitách.

Nová pobočka má zhruba trojnásobnou velikost. Kapacita prostoru je až pět set hostů a prostor je možné rozdělit do menších sektorů. Nabídne velkoryse navržené sezení, co se kapacity i rozestupů týče. Centrální část pak ozdobí vodní prvek a v areálu vznikne i scéna pro kulturní produkce. Projekt vzniká ve spolupráci s developerem Penta Real Estate a nese celou řadu udržitelných prvků. Bude napojený na energii z obnovitelných zdrojů a vyroste v něm hydroponická vertikální farma, jejíž plody využije místní kuchyně.

 

 Tým Agentury Dream Job, vám přeje nevšední streetfoodový zážitek, máme se na co těšit!

 

  Hana Patzáková

Recruitment Consultant

recruiter@dream-job.cz

 

Zdroj: https://forbes.cz/manifesto-otevre-novou-pobocku-na-andelu-navrhli-ji-chybik-a-kristof/

 

Manifesto – místo plné gastronomie