koncentrace

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

V dalším díle Hry na semináře vás seznámíme s další hrou ideální pro soustředěnost. Semináře bývají velmi často náročné na koncentraci všech účastníků včetně samotného lektora. Abychom se tzv. rozhýbali a rozvířili tak své myšlenky na okamžik někam jinam, mohou nám dobře posloužit hry na koncentraci. Díky těmto hrám zapojíme pohybově celé tělo a své přemýšlení zkrátka „odsuneme“ jinam.  

  • Za chvíli to bude jinak!

Cílem této hry je podpořit vizuální aktivitu hráčů a zbystřit jednotlivé smysly. Zároveň se při této hře podporuje schopnost koncentrace jako takové. Výhodné je tuto hru využít před prací a používat při ní vizuální efekty.

  • Průběh hry

Ve skupině se rozdělíte na polovinu a jednotliví hráči se proti sobě postaví s rozestupem 2 metrů.  Skupina tak vytvoří dvě řady. Na druhé straně má každý hráč svého spoluhráče. Členové skupiny získají cca 1 minutu na to, aby se své protějšky v druhé řadě prohlédli co nejvíce do detailů. Rysy či zvláštnosti toho druhého je nutné si co nejlépe zapamatovat. Poté se všichni otočí zády a musejí na sobě něco změnit (sundat si šátek, hodinky apod.). Lektor po chvilce určí, aby všichni opět otočili a následně zjistili, co je na spoluhráči jiného. Během hry nesmí nikdo mluvit. Po ukončení hry si mohou účastníci sdělit své dojmy.

 

Dominika Březinová

Researcher 

 

Literární zdroj: Hry na semináře a workshopy, Susanne Beerman, Monika Schubach

Hry na semináře – jak se soustředit