teambuilding-seminar-hry

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

V dalším díle našich článků na téma – Hry na semináře se budeme věnovat aktivizaci, neboli jak oživit pozornost při seminářích. I zkušení vedoucí seminářů se obávají určité ztráty pozornosti účastníků během průběhu semináře. Mít na semináři znuděné nebo třeba zívající účastníky není tím pravým ořechovým. Pro tyto situace existují nejrůznější typy aktivit jak se zapojit do „akce“, být v pohybu či zkrátka zahrnout do takové atmosféry trochu oživení. Dnes Vás seznámíme s  aktivitou, která podporuje fyzické i psychické zapojení.

  • Hory a doly

Cílem této hry je propojit všechny fyzické faktory účastníků společně i s jejich představivostí. Každý z účastníků má možnost, popustit uzdu své fantazii při vymýšlení příběhů. Skupina se díky tělesnému pohybu hezky rozpohybuje a rozhodně se pobaví. Počet účastníků ve skupině je neomezený.

  • Příprava hry

Obvykle vedoucí semináře začne s vyprávěním příběhu. Mezitím jsou účastníci různě rozptýleni po místnosti a poslouchají příběh, který vedoucí začne vyprávět. Podle toho, o čem zrovna vedoucí hovoří, účastníci ukazují pohyby – např. vaří oběd, hrají fotbal, sekají zahradu. Během vyprávění musí v příběhu zaznít slovo hory nebo doly. Jakmile tato podstatná jména zazní, účastníci musí zareagovat. V případě zaslechnutí „hory“ musejí všichni co nejrychleji nahoru – stoupnout si na stůl nebo židli. V případě zaslechnutí „doly“ si všichni musejí sednout na zem. Ten kdo vystoupá nebo se posadí na zem nejpozději, vymění se s vedoucím a začne pokračovat ve vyprávění.

Všem účastníkům semináře přejeme příjemnou zábavu!

 

Dominika Březinová

Reseacher

Literární zdroj: Hry na semináře a workshopy, Susanne Beerman, Monika Schubach

Hry na semináře – jak oživit pozornost