hilton-logo|hilton-zakladatel|hilton-znacky

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Upozornění: Naše brožura vznikla v roce 2016 a některé údaje tak nemusí být aktuální.

Pod pojmem Hilton si jistě každý hned představí hotelového velikána, jeden z nejvyhlášenějších a nejznámějších hotelových řetězců na světě.Jak ovšem tato značka vznikla? Kdo stál za zrodem tohoto hotelového impéria a s čím vším se musel potýkat?hilton-logo

RYCHLÁ FAKTA
  • zakladatel: Conrad N. Hilton
  • první hotel otevřen roku 1919
  • dnes více jak 4 300 hotelů v 94 zemích po celém světě
  • 13 vlastněných značek
Hodnoty společnosti
  • HOSPITALITY Naším cílem je pro hosty vytvářet výjimečné zážitky.
  • INTEGRITY To, co děláme, je správné.
  • LEADERSHIP Jsme lídři ve svém odvětví.
  • TEAMWORK Jsme týmoví hráči ve veškerých aspektech naší práce.
  • OWNERSHIP Za našimi rozhodnutími si stojíme.
  • NOW Při naší práci vždy myslíme na aspekt důležitosti a kázně.

Úspěch Hilton Worldwide můžeme přikládat stanoveným hodnotám, vizi a cíli, kterých se společnost celá léta pevně drží. Hlavním cílem společnosti je pak stát se jednou z největších hotelových společností na světě a být první volbou hostů.

„Our vision is to fill the earth with the light and warmth of hospitality.“

VLASTNĚNÉ ZNAČKY

hilton-worldwide

Společnost Hilton Worldwide nevlastní pouze značku Hilton, jak název naznačuje, ale také hned dalších 12 značek. Konkrétně to jsou: Waldorf Astoria, Conrad, Canopy, Curio, DoubleTree, Embassy Suites, Hilton Garden Inn, Hampton, Homewood Suites, Home2 Suites, Hilton Grand Vacations a Tru.

Waldorf Astoria a Conrad se specializují na luxus propojený s tradičními prvky kultury země, ve které se nacházejí. Canopy si zase zakládá na komfortu a moderním vzhledu. Garden Inn, Hampton, Homewood Suites a Home2 se řadí mezi „fi nančně méně náročné“ hotely se 100% zárukou spokojenosti – pokud se Vám pobyt nelíbí nebo nedosahuje slibovaných kvalit, zaplatit nemusíte. Hilton Grand Vacations se pak zaměřuje na hosty, kteří do dané destinace jedou trávit dovolenou, společně s ubytovacími službami nabízí i speciální „prázdninový“ program. Nejnovější značkou je Tru, zaměřující se mladou klientelu, která vyhledává moderní a pohodlné ubytování za přiměřenou cenu.

CONRAD HILTON A JEHO PŘÍBĚH…

Za zrodem hotelového řetězce Hilton stojí pan Conrad N. Hilton. Narodil se 25. prosince 1887 v městě San Antonio v Novém Mexiku jako syn místního podnikatele. Conrad se už od dětství toužil stát bankéřem, ale do jeho plánů mu vstoupila válka. Po několikaměsíční službě se vrátil zpět domů ke svým plánům. Zjistil ale, že vést banku není nic snadného. Po mnoha neúspěších bankéřství zanechal a přestěhoval se do Cisca v Texasu. Zůstal v malém hotelu jménem Mobley, kde zanedlouho zpozoroval hned několik nedostatků.

Majitel byl z provozu hotelu unavený a nechtěl investovat do rozšíření. Výsledkem byla dlouhá fronta nespokojených zákazníků, kteří si byli nuceni hledat ubytování někde jinde. Conrad Hilton se rozhodl hotelhilton-zakladatel odkoupit a tak odstartovala jeho hoteliérská dráha.Myšlenky, které do oboru přiváděl, byly převratné. K poskytovaným ubytovacím službám přidával ještě další doplňkové služby, aby zvýšil spokojenost hostů. Do hotelnictví také jako první zavedl „hvězdičkovou“ klasifi kaci a zvládl zkombinovat hotely s restauracemi a dokonce i s kasiny.

Navzdory Velké hospodářské krizi, při které hoteloví podnikatelé utrpěli veliké ztráty, se Hiltonovi postupně povedlo vybudovat hotelové impérium. V 50. letech začal Hilton směřovat své činnosti a investice za oceán a založil společnost, kterou pojmenoval Hilton Hotels Corporation. Tu později přejmenoval na Hilton International. V rukou tedy držel společnosti dvě – Hilton Hotels, která byla zaměřena na provozování hotelů ve Spojených státech amerických a Hilton International. Jeho myšlenkou a přesvědčením bylo, že každý hotel by měl být osobitý a mít své vlastní kouzlo a styl a ne být pouhým článkem v  řetězci. Postupně dále rozšiřoval nabídku služeb a dokázal vybudovat společnost, která se stala největším provozovatelem hotelů na světě.

Klientela hotelů se začala rozrůstat o velice bohaté a vlivné podnikatele či politiky. Úroveň poskytovaných služeb byla vyšší než u ostatních hotelů, a proto hostům nevadilo si za tento luxus připlatit. Hilton hotely měly totiž jako jediné klimatizované pokoje, automatické vchodové dveře, telefony nebo budíky. Další výhodou také byla výstavba hotelů v blízkosti letišť, přístavů a podobně. V neposlední řadě byl také zaveden speciální členský systém pro hosty – Hilton Honors.

Conrad Hilton byl třikrát ženatý. Z prvního manželství s Mary Barron vzešli tři synové – Conrad Nicholson, Jr., William Barron a Eric Michael. Z druhého manželství s maďarskou herečkou Zsa Zsa Gabor měl dceru Francescu. Potřetí se oženil v roce 1976. Svou společnost v 60. letech předal svému synovi Barronovi. Sám však ve svém působení pokrčoval jako předseda představenstva.

Conrad Hilton zemřel 3. ledna 1979 v Santa Monice v Californii. Vždy na něj bude pamatováno jako na giganta v hotelovém podnikání, jehož myšlenky a vliv na celé odvětví bylo inspirací pro mnoho dalších. Za zmínku ale také stojí, že byl zakladatelem Conrad N. Hilton Foundation, která oceňuje jednotlivé organizace podporující sociálně znevýhodněné sociální skupiny po celém světě.

JAK ŠEL ČAS…

Přehled nejdůležitějších událostí v budování značky:

1919 Conrad N. Hilton kupuje první hotel The Mobley v Texasu
1925 Otevření prvního hotelu, který nese jméno Hilton v Dallasu

1927 Otevření hotelu ve Waco, Texas – první hotel s klimatizací

1943 Odkoupení hotelů Roosevelt a Plaza v New Yorku. Hilton se tak stává prvním hotelovým řetězcem ve Spojených státech, který je rozšířený od pobřeží k pobřeží

1946 Založena společnost The Hilton Hotels Corporation

1947 Roosevelt Hilton se stává prvním hotelem na světě s televizemi na pokojích

1949 Společnost přejmenována na Hilton International, společně s otevřením Hilton hotelu v Puerto Rico

1954 Conrad N. Hilton kupuje Statler Hotel za 111 milionů dolarů, což představuje nejdražší uzavřený obchod v oblasti nemovitostí 1955 Vytvořena první centrální rezervační kancelář HILCRON

1955 Otevření Hiltonu v Istanbulu

1959 Otevření prvního letištního hotelu v San Franciscu

1965 Spuštění nového hotelového konceptu – Lady Hilton, určený především pro dámy

1966 Conrad Hilton předal správu a řízení řetězce svému synovi Barronovi

1969 Otevřen první DoubleTree hotel ve Scottsdale, Arizona

1970 Otevření hotelu Las Vegas Hilton – propojení hotelu s kasinem

1979 Conrad N. Hilton umírá

 

1984 Otevřen první Embassy Suites v Kansas City a první Hampton Inn v Memphisu

1987 Uveden věrnostní program pro hosty – Hilton HHonors

1989 Otevřen první Homewood Suites Hotel v Omaze

1990 Založena značka The Hilton Garden Inn

1994 Věrnostní program Hilton HHonors překonává všechny ostatní hotelové věrnostní programy

1995 Spuštěny první webové stránky (www.hilton.com)

2006 Spojení Hilton Hotels Corporation a Hilton International

2007 Christopher J. Nassetta se stává prezidentem a předsedou Hilton International

2009 Hilton Hotels Corporation se přejmenovává na Hilton Worldwide, centrální řízení se přesouvá z Beverly Hills do McLean ve Virginii

2011 Vznik Home2 Suites v New Yorku

 

Prohlédněte si naši Historii hotelů

Webové stránky hotelu – http://www.hiltonworldwide.com

Hilton – historie hotelů