kolem-sveta-festival|kolem-sveta-festival|kolem-sveta-festival

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

kolem-sveta-festivalV pražských Vysočanech, konkrétně v prostorách Clarion Congress, jednoho z nejmodernějších kongresových hotelů v České republice, se odehraje velkoformátový cestovatelský festival KOLEM SVĚTA.

Akce proběhne koncem listopadu, o víkendu mezi dny 23. 11. a 24. 11. 2019. Návštěvníci se mohou těšit na 5 promítacích sálů nabitých těmi nejzajímavějšími přednáškami odkrývající kouzla všech koutů naší planety.

Sobotní program v ranních hodinách zahájí Hana Machalová s přednáškou o chytrém, levném, a hlavně častém cestování. Další zajímavá lekce ponese název Cestování s dětmi. Tam se diváky Barbora Liška pokusí přesvědčit, že vzít si na cesty své ratolesti nemusí být zaručeně tragédie.

Začátkem odpoledne přijde na scénu asi největší osobnost celého festivalu. Není jím nikdo jiný než mladý novinář a cestovatel Ladislav Zibura. Svým stand-upem bude prezentovat největší strasti i radosti své stopařské cesty po Evropě, která započala v Aténách a vedla přes malebné albánské vesničky až za polární kruh.

Dále pak bude možnost poslechnout si přednášky nesoucí název Bolívie z dronu, Čtyři roky Stewardem u Qataru, Uganda na vlastní pěst, Lofoty a Finsko, Přírodní krásy Ekvádoru, Jak si ulovit nejlevnější letenky? a mnoho dalšího.

Sobotní večer vyvrcholí velkolepou afterparty v Kayak Beach Bar.

Neděli započne Pacifická hřebenovka z Mexika do Kanady, kterou na základě svých zkušeností přiblíží Lucie Kutrová. O tom, jak se nezaleknout Jihoafrické republiky, se bude diskutovat s Michaelou Sochorovou. A cestu tuk tukemBangkoku do Čech podniknou diváci s Tomášem Vejmolou.

kolem-sveta-festivalPomocí edukativních přednášek posluchači zavítají ale i na Nový Zéland, do Norska či Skotska, na Kanárské ostrovy, do Japonska, a dokonce budou mít i jedinečnou možnost projet se na kole Bosnou a Hercegovinou.

Neodmyslitelnou část celého festivalu budou rozhodně tvořit stánky s ochutnávkami exotických pokrmů, nápojů a dobrot z rozmanitých zemí světa, které budou návštěvníkům k dispozici od rána do večera. Chystá se ochutnávka z Vietnamu, Konga, Kyrgyzstánu, Polska, Pobřeží Slonoviny, Kavkazu, Arménie, Srí Lanky, Ugandy, Jižní Afriky, Indonésie nebo Indie.

Pro účastníky se připravuje i pozoruhodný doprovodný program. V rámci festivalu se budou moci nechat ozdobit tradiční henou, malováním na obličej nebo rasta copánky, nakoupit si exotické dárky z různých zemí světa nebo si vyzkoušet tradiční batiku, malbu mandal či pískování.

Ať už hledáte inspiraci na cesty, rady a tipy, odhodlání vycestovat nebo si jen chcete poslechnout zajímavou přednášku a nasát příjemnou atmosféru, neváhejte a přijďte se nechat nalákat k objevování koutů světa a setkat se s osobnostmi českého cestování.

 

 

 

 

Tereza Miksová
Recruitment Coordinator

tereza-foto-profil

 

 

 

 

Festival KOLEM SVĚTA