DestinaCze-Czech-Tourism|safari-pivovar|Statek-bernard|Aquapark-olesna

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Jménem Agentury Dream Job bychom vás rádi seznámili s čerstvými výsledky dalšího ročníku stále populárnější soutěže DestinaCZe 2019. Soutěž organizuje agentura CzechTourism a už několik let má za úkol seznamovat veřejnost se zajímavými turistickými cíly a jako dalšími svými projekty, podporovat „domácí“ cestovní ruch.
Před několika dny proběhlo oficiální vyhlášení vítězů 7.ročníku DestinaCZe a výsledky soutěže zveřejnila agentura CzechTourism tradičně v rámci platformy Meltingpot „Czech Stories Stage“ hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Safari Pivovar ve Dvoře Králové. V Safari Parku Dvůr Králové byl vloni na Světový den nosorožců otevřen Safari pivovar, nabízející originální pivo vařené přímo v zoologické zahradě. Z výnosu pivovaru se sponzoruje chov nosorožců a ochrana tohoto ohroženého druhu ve volné přírodě.

„Budoucnost Česka je v kreativní práci s turismem,“ uvedl ředitel agentury CzechTourism Jan Herget. „Cestovní ruch nyní přispívá 2,9 procenty HDP. Abychom jako republika uspěli v tvrdé konkurenci a zachovali si svižný hospodářský růst, musíme vytvářet prostředí pro inovace ve všech odvětvích a oborech, včetně turismu. Vítězství Safari Pivovaru je toho příkladem. Každého bych tam rád pozval na návštěvu.“

Letošní ročník DestinaCZe vyzdvihuje a oceňuje především inovativní turistické cíle. Z devíti finálních projektů byly následně vyhlášeny výsledky dle kategorií viz níže:

Trendy a novinky
Kategorie představila nově otevřené turistické atrakce, které započaly svůj provoz od konce minulého ročníku.

 1. Safari Park, Dvůr Králové – 8 011 hlasů
  https://safaripark.cz/
  safari-pivovar
  2.Hvězdárna a planetárium Brno – 6 111
  3. Muzeum umění a designu Benešov – 1 509

 

 

 

Kudy z nudy
Tato kategorie byla určena rodičům a dětem a soupeřily v ní atraktivity, které dokáží nabídnout zábavu pro celou rodinu.

 1. Statek Bernard – 5 681
  https://www.statek-bernard.cz/

  2. EKOPark Liberec – 5 472
  3. Zámek Žďár nad Sázavou – 4 478

 

 

 

Česko jede
Poslední kategorie patřila aktivnímu odpočinku a jeho vyznavačům se v ní představily destinace aktivního turismu.

 1. Resort Olešná u Frýdku-Místku – 6 065
  http://www.olesnafm.cz/cs/

  2. Singletrail Moravský kras – 5 387
  3. Trail Park Klínovec – 4 179

 

 

 

Jako další tip na fajn výlety a to nejen v prázdninovém čase, připojujeme také loňské výsledky https://dream-job.cz/destinacze/.

Přejeme krásné léto všem a nejen vítězům úspěšnou sezónu a hodně spokojených zákazníků !:)

 

 

Petra Sudlíková
Recruitment Consultant

Zdroj: https://www.czechtourism.cz/

DestinaCZe 2019