COVID AVANGER CZECH TOURISM|

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie
COVID AVANGER CZECH TOURISM
COVID Avengers 2022 – Tomáš Prouza, Den okének a SmartGuide

Osobnost a projekty, které na základě hlasů odborných i široké veřejnosti získaly ocenění Hrdinové cestovního ruchu 2022. Mezi zásadní bojovníky a nástroje hájící zájmy turismus v nelehkém covidovém období patří také Viliam Sivek a program COVID – lázně. Ze slavnostního večera v pražském Mánesu si odnesli speciální cenu ministra pro místní rozvoj a cenu ředitele agentury CzechTourism. Všichni vítězové obdrželi sošku ve tvaru hrdiny – COVID Avengera. Ocenění, které vyhlašuje Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, letos nesla podtitul Covid Avengers. Nejen, že se jedná o první ročník akce jako takové, současně jde o vůbec první rok bez zásadních omezení kvůli pandemii koronaviru. Hrdinům cestovního ruchu 2022 poskytl záštitu ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.

 

Ocenění bylo rozděleno do tří kategorií:

  • Boj za podporu cestovního ruchu – osobnost, která zásadním způsobem bojovala za zvýšení povědomí o dopadech pandemie na cestovní ruch a mobilizovala pomoc a podporu tohoto odvětví.
  • Digitalizace – projekt, který flexibilně reagoval na omezení turismu a pomohl tak přenést cestovní ruch do on-line světa. Např. formou virtuálních prohlídek, dálkových platforem pro setkávání, mobilními aplikacemi atd.
  • Rozvoj produktu – produkt z oblasti cestovního ruchu, který vznikl nebo se zásadně rozvíjel v reakci na změnu spotřebitelského chování kvůli pandemie covid-19.

„Gratuluji všem oceněným i všem finalistům. Patří jim velké poděkování, jsou to srdcaři, kteří za cestovní ruch bojují každý den. 27. září je navíc Mezinárodní den cestovního ruchu, Hrdinové cestovního ruchu 2022 tak letos dostali pomyslný dárek k svátku s předstihem,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Mám velkou radost, že nám už do prvního ročníku akce přišla celá řada nominací od organizací zastupujících odborníky na turismus. Vítěze pak on-line vybrala široká veřejnost, nejvíc hlasů dala projektu SmartGuide, Tomáši Prouzovi a Dni okének.“

Hned dvě ocenění se týkají Tomáše Prouzy. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR zvítězil v kategorii Boj za podporu cestovního ruchu. Cenu získal jako osobnost, která zásadním způsobem bojovala za zvýšení povědomí o dopadech pandemie na cestovní ruch a mobilizovala pomoc a podporu tohoto odvětví. Stejný muž stál také za projektem Den okének. Patří mu první příčka v kontextu s rozvojem produktu z oblasti cestovního ruchu, který vznikl nebo se zásadně rozvíjel v reakci na změnu spotřebitelského chování kvůli pandemii covid-19. Cílem Den okének bylo motivovat lidi, aby si objednávali jídlo přímo ve výdejních okénkách restaurací. Do výzvy se zapojily tisíce restaurací z celé České republiky.

„To, že cestovní ruch přežil pandemii covid-19, je primárně zásluhou každého jednoho majitele hotelu, penzionu, restaurace či baru. Chtěl bych proto poděkovat za jejich nasazení a osobní statečnost. Jsem nesmírně rád, že jsem mohl být součástí těchto záchranných prací. I proto si tohoto ocenění velmi vážím. Je pro mě důkazem, že ty dlouhé dny a noci, které jsme při záchraně cestovních ruchu strávili, měly smysl,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident SOCR ČR.


Pomyslnou zlatou medaili jako Hrdina cestovního ruchu 2022 v kategorii Digitalizace získala inovativní platforma pro publikování vlastních digitálních audio průvodců pro chytré telefony nazvaná SmartGuide. Zvítězila mezi projekty, které flexibilně reagovaly na omezení turismu a pomohly tak přenést cestovní ruch do on-line světa. Ocenění převzal CEO společnosti Jan Doležal, který při vyhlášení výsledků řekl: „Velmi si cením tohoto ocenění a děkuji všem našim partnerům. Řadu z nich jsem už tady v sále potkal a doufám, že ty, které tady ještě večer potkám a nejsou našimi partnery, tak po dnešku budou.“

 

Speciální cenu ředitele agentury CzechTourism získal program COVID – lázně. V době koronaviru a zavřených provozoven pomohl zejména menším lázním a těm zaměřeným na zahraniční klienty. Díky voucherům se do lázní často poprvé vydala i široká veřejnost. Ocenění převzal viceprezident Svazu léčebných lázní Martin Plachý se slovy: „Pandemie covidu-19 byla divoká doba, která nás všechny vyzkoušela. Byla však skvělá v tom, že jsme se společně pracovali na tom, abychom cestovnímu ruchu pomohli a zachránili ho. To, co se dělo za covidu, není nic proti tomu, co se děje teď. Zasáhne to cestovní ruch, zasáhne nás to velmi dramaticky. Doufám však, že to společně ustojíme, bude však třeba tzv. zatnout zuby.“

Speciální cenu ministra pro místní rozvoj získal prezident České unie cestovního ruchu (ČUCR) Viliam Sivek. Během pandemie covid-19 se významně zasloužil o zavedení programů podpory pro podnikatele i zaměstnance. Koronavirus prožil ve firmě i v ČUCR. Podílel se na desítkách záchranných plánů. Viliam Sivek při převzetí ceny mimo jiné uvedl: „Chci vám říct, že bych byl rád, abychom v téhle těžké době, která nás čeká – v rámci energií, v rámci úspor, táhli skutečně za jeden provaz. Děkuji všem a přeji hezký večer.“

Osobnosti a projekty na Hrdiny cestovního ruchu 2022 s podtitulem COVID Avengers nominovaly profesní organizace působící v cestovním ruchu. O finalistech pak on-line hlasovala široká veřejnost. 

 

Gratulujeme a hodně štěstí celému oboru do dalšího složitého období! 

 

Tým Agentury Dream Job s.r.o.

 

Zdroj: www.czechtourism.cz

COVID Avengers – ocenění za podporu cestovního ruchu 2022