cornell-university-logo|cornell-university

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Cornell University – The School of Hotel Administration

Přinášíme vám další díl naší informativní série článků, kterými, jménem Agentury Dream Job, prezentujeme možnosti studia hotelového managementu na světových univerzitách. Vybíráme jen skutečnou špičku v oboru dle celosvětového měřítka.

V předchozích dílech jsme nahlédli do legendární Lausanne, holandského The Hague a na proslulý britský Oxford Brookes – blíže na https://dream-job.cz/aktuality/vzdelani/. Dnes zamíříme poprvé mimo Evropu, za oceán a představíme Top univerzitu v USA. Cornell University patří do výsostné společnosti s označením Ivy League (česky doslova Břečťanová liga). Jde o název sportovního sdružení osmi elitních soukromých univerzit na severovýchodě USA. Dnes se používá obecně jako označení pro skupinu nejprestižnějších amerických univerzit jako celku. Univerzita byla založena roku 1865 s následujícím posláním pana Cornella: „I would found an institution where any person can find instruction in any study”.

Kampus této mimořádně rozlehlé instituce najdete ve městě Ithaca, stát New York, které je jedním jedno z nejlépe hodnocených zelených míst pro život. V roce 1922  se její The School of Hotel Administration (SHA) stala meziuniverzitním pionýrem čtyřletého studia zaměřeného na hospitality Management. SHA je vedena pod zdejší Business College a je jednou z celkově 15 škol a fakult v rámci Cornell University. V celosvětovém měřítku a hodnocení si právě SHA vede nejlépe – Top 1 percent – 2018 QS World university rankings, No. 1 in world of hospitality by GEOWorld Magazine), vyučuje pod AACSB Acreditation. Po světě můžete potkat aktuálně celých 250 tis. absolventů Cornellské Univerzity, kteří mohou být na své vzdělání právem hrdí.

V kampusu najdete nepřeberné množství aktivit – 1000 různých klubů a spolků, 30 restaurací, barů a kaváren, ale také např. jednu z nejlepších univerzitních knihoven ve státech anebo přes 600 úspěšně provozovaných studentských startupů. Přes univerzitní Career Office proběhne každý rok až 8000 interviews a 83% absolventů je recruitováno do půl roku po skončení studia. Co se týká SHA, je to dokonce celých 97%. Dle oficiálních údajů se následná průměrná mzda absolventů  pohybuje okolo 58.000 $ dolarů ročně, což se rovná v podstatě ekvivalentu ročního školného bez ubytování. Nutno dodat, že převážná část studentů čerpá finanční pomoc ve formě různých forem grantů, příspěvků, stipendia apod. Z celkových uváděných objemů finančních prostředků určený na podporu studia, se jedná o skutečně velké číslo v porovnání s ostatními navštívenými školami.

Na výběr se vám nabízí následujících 5 typů studijních programů:

  • Undergraduate – Bachelor’s degree

4 roky studia ve skutečně úzkém kruhu 160 studujících, tzv. “Hotelies”, z celkového počtu 3100  každoročně zapsaných mladých lidí více než stovky národností. Pod lektorským vedením největšími odborníky se Hotelies věnují od základů všemu, co jako budoucí manažeři musí po absolutoriu ovládat. Dle osobních preferencí je možnost zaměření studia např. na Services Marketing and Operations Management (SMOM), Undergraduate Minor in Real Estate, Hospitality Leadership Concentration (HOLD), Finance, Accounting, and Real Estate Concentration (FARE). Následně je k dispozici nepřeberné množství volitelných kurzů, ale zásadní a povinné jsou z oblasti: Operations, Finance and Accounting; Real Estate Development, Management, Communication, Management and Organizational Behavior; Human Resource Management, Information Systems, Properties Development and Management, Marketing, Tourism and Strategy, Food and Beverage Management, Law. K tomu všemu je třeba naplnit i povinné kredity z reálného prostředí, ve kterém  studenti stráví 800 hodin a dostane se jim nezbytné praxe napříč světem Hospitality. 13 tisíc absolventů, kteří jsou aktivní v Top managementech mezinárodních společností, nabízí mnohé varianty pro praxi Hotelies a stejně tak i hotel Statler fungující přímo v kampusu.

  • Master of Management in Hospitality 

12 ti měsíční Ivy league program, který akceleruje kariéru leaderů ještě dál a má následující zaměření: Marketing Management, Operations and Revenue Management, Entrepreneurship, Self-Directed Study.

  • MS & PhD – Master of Science (MS) and Doctor of Philosophy (PhD) of Hotel Administration

Nejvyšší stupeň vzdělání pro ty, kteří se rozhodli předávat své vědomosti dál a svými odbornými znalostmi přispět k dalšímu vzdělávání. Při studiu prohloubí své dosavadní znalosti ke konkrétnímu odvětví a zaměření, kterému se budou věnovat v akademickém světě.

  • Baker Program in Real Estate

Největší fakulta svého druhu v USA, prémiový Master program, jehož absolventi jsou skutečnými experty v tomto oboru s následujícím zaměřením: International Real Estate, Real Estate Consulting and Market Analysis, Property, Asset, and Portfolio Management, Development and Sustainability, Real Estate Finance and Investments, Independent Concentration.

  • Executive Education

Individuální dálkové studium pro manažery, kteří si chtějí rozšířit své vzdělání anebo se jen “doučit” konkrétní oblast, kterou potřebují, ale také i ušité na míru potřebám celých týmů. V ideálním případě mohou být tyto on-line kurzy skvělým bonusem od zaměstnavatelů. Forma studia z pohodlí domova anebo formou web semináře je v současné době stále více vyhledávaná a zcela jistě se zájem o tyto druhy programů bude i nadále zvyšovat.

Cornell University nabízí v současné době např.tyto kurzy: Service Excellence Training, Hotel Real Estate Certificate anebo Online Certificate in Hospitality Management.

 

Cena studia jednotlivých kurzů se na Cornell University velmi liší dle individuální kalkulace. Pro přehledné informace týkající se standardní ceny i případné formy finanční podpory v rámci univerzitního grantu, je nejlepší zaslat přímou žádost na finanční oddělení kampusu a zcela jistě dostanete adekvátní rychlou odpověď. Kvalita poskytovaných služeb pro uchazeče, pro rodiče budoucích studentů i pro studující celkově, je na této škole vnímána jako jasná priorita číslo jedna.

 

Letošní semestr už můžeme považovat za zahájený a to napříč akademickým světem a proto mi dovolte popřát všem studentům hodně štěstí a všem čtenářům tímto děkuji za pozornost a přejeme příjemný podzim!:)

 

 

 

Petra Sudlíková

Recruitment Consultant

Zdroj: www.cornell.edu

Vysoká škola hotelová – Cornell University