rok-zemského-psa

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Dle čínského horoskopu začíná rok zemského psa 16. února 2018 a končí 4. února 2019. Symbolem roku 2018 bude spravedlnost a vědění ve společenském i osobním životě. Dařit se bude jedincům ale i celé společnosti.

Rok 2018 bude se znamení všeobecného zájmu, dobra a odvahy. Naučíme se říkat ne a začneme rozlišovat falešné přátele od těch skutečných. Přestane nám být lhostejná bezohlednost a lidská hloupost a začneme se zajímat o osudy druhých. Nadcházející rok slibuje také zlepšení sociálních, ekonomických a kulturních poměrů.

Čínská astrologie předpovídá, že by lidé měli dojít k uvědomění a své negativní tendence z dřívějška měnit na dobré skutky a statečné činy. Důležité je zmínit také téma štědrosti a etického zacházení.

Předpovědi pro rok zemského Psa 2018
V roce 2018 se bude dařit všem lidem, kteří si rozumí se znamením Psa. Nejvíce kompatibilním a harmonickým znamením, které náleží ke Psovi, je Kůň, Zajíc, Tygr a samozřejmě jiný Pes. Ani jiná znamení ale nepřijdou zkrátka, jen to bude chtít v některých případech více kompromisu, přemýšlení, uvážlivost a smíření.

Řeč hlavně o znamení Drak a Kohout, které bývá se Psem podle čínské astrologie často ve sváru. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že se během roku budou učit hledat společnou cestu a řeč, až nakonec dojdou kýženého smíření.

Charakteristika zemského Psa
Podle čínského horoskopu jsou zrozenci ve znamení Psa (čínsky Gou) věrní, loajální a oddaní lidé. Platí to hlavně o lásce. Pes má často problém najít spřízněnou duši. Jakmile se s ní shledá, dělá ale vše proto, aby s ním jeho protějšek byl šťastným a zůstal s ním co nejdéle. Velmi oddaný je Pes i jako přítel. Umí naslouchat, rád podá pomocnou ruku a jeho přátelé ho často vnímají jako vrbu. Zkrátka jako člověka, kterému se chtějí svěřovat.

Na jednu stranu mají tedy zrozenci ve znamení Psa ve vínku dar naslouchat. Horší je to ale s vyprávěním a jejich vlastní komunikací. V běžném životě se tito lidé příliš neprojevují, často se drží stranou a své názory si mnohdy nechávají pro sebe, přestože stojí za zveřejnění.

Čínské znamení Psa je také velmi citlivé, někdy až přecitlivělé či plaché. V běžném životě za sebe Pes nechává rozhodovat city. Na druhou stranu by někdy zvýšená racionalita neškodila. Mezi negativní vlastnosti Psů patří tvrdohlavost, domýšlivost a přílišná vznětlivost.

V práci bývají Psi oblíbení, neboť pokud je zaměstnání naplňuje, dávají mu 100 % své energie. Každodenní elán, nadšení a zápal pro práci pro ně nejsou jen prázdná slova, ale denní realita. Pro svou horlivost se ale někdy stávají trnem v oku kolegů, kteří jejich dokonalost nelibě nesou.

V životě si Pes nejvíce rozumí s Koněm, Tygrem, Zajícem nebo s jiným Psem. Vyhýbat by se naopak měl Drakům a Kohoutům, se kterými se málokdy snese. A právě pro tato znamení neslibuje čínský horoskop na rok 2018 úplně jednoduché počínání.

Znamení čínského horoskopu a rok zemského Psa
Zemský Pes je disciplinovaný, systematický a racionální člověk, jehož elementem je Země. Lidé narozeni v tomto čínském znamení jsou diplomaté, kteří řeší konflikty velmi s klidem. Jejich povaha je bystrá, rozhodná, inteligentní a sebejistá. Na ostatní však může působit arogantně nebo chladně.

 

Motto pro rok zemského Psa 2018

„ Všude dobře, doma nejlíp. Nezůstávej ale pořád doma, nebo za humny nečíhají draci. “

„Nečiň jinému, co nechce, aby on činil tobě. Brzy se ti to vymstí. “

 

Rady pro zemského Psa – Feng Shui

Čínská astrologie provází všechna znamení čínského horoskopu symboly. Začleněním Feng Shui do života můžete zvýšit vaši prosperitu, bohatství, štěstí i úspěch v nadcházejícím roce zemského Psa.

  • Čínské jméno: Gou
  • Šťastná čísla: 7, 10 a 11
  • Nejlepší roční období: podzim, hlavně pak rané měsíce
  • Barva: všechny odstíny modré barvy
  • Element: kov
  • Drahokam: diamanty
  • Nejvíce vhodné znamení: Pes, Kůň, Tygr, Zajíc
  • Nejméně vhodné znamení: Drak, Kohout

Předpověď jednotlivých znamení čínského horoskopu 2018

Krysa
V roce 2018 bude mít Krysa štěstí v oblasti práce, přátelství, vztahů a osobního rozvoje. V ostatních oblastech se zrozencům v tomto znamení povede spíše průměrně. Krysa je velmi charismatické a cílevědomé znamení a rok 2018 bude ideálním časem k upevňování pozice v práci a ke stoupání po kariérním žebříčku. Nic ale nepůjde zadarmo a všechny vaše budoucí úspěchy budou vykoupené velkým množstvím energie a píle.  Rok zemského Psa bude v mnoha ohledech obtížný, a tak oceníte některé vaše vlastnosti jako je důvtip, šarmantnost a ambicióznost.

Buvol
Buvol je tvrdohlavé znamení se sklony k neústupnosti a nedůtklivosti. V roce 2018 by se však měl snažit ze své komplikované povahy ubrat. Jen tak se mu podaří zvládnout všechny překážky a nástrahy s hlavou vztyčenou. A právě nástrah a potíží budou některé měsíce v nadcházejícím roce plné. Díky své tvrdošíjné a pevné povaze je ale Buvol vyřeší bez následků.

Tygr
Zrozenci ve znamení Tygra se mohou radovat, neboť jim čínský horoskop na rok 2018 (na rozdíl od předchozích let) přinese mnoho dobrého. Budou to právě Tygři společně se Psy, kteří se stanou vedoucími bojovníky za zlepšení dobra a etiky ve společnosti v roce 2018. Jejich píle a tvrdohlavost budou důvodem k celkovým změnám a zlepšením v následujícím roce.

Králík
Zatímco předchozí rok nebyl pro Králíky příliš úspěšný, čínský horoskop na rok 2018 slibuje velké zlepšení. A to hlavně proto, že Králík je společně s dalšími několika málo znameními velmi oblíbený u vládnoucích Psů. V následujícím roce tak nad nimi bude držet ochrannou ruku. Králíci proto mohou směle vykročit vstříc všem novým příležitostem a dobrodružstvím.

Drak
V následujícím roce 2018 by si zrozenci ve znamení Draka měli dávat dobrý pozor, jak budou vycházet s vládnoucím Psem. S tím se totiž obvykle nacházejí ve sváru a právě negativní emoce a činy by jim následující rok zemského Psa mohly zkomplikovat.

Had
Minulý rok 2017 byl k Hadům velmi laskavý a šlechetný, neboť Hadi jsou ideálním kompatibilním partnerem Kohoutů. Oproti tomu ke Psům, kteří jsou ve vedoucím postavením tento rok, jsou Hadi v neutrálním vztahu. Přesto pro ně bude následující rok zemského Psa poměrně vydařený.

Kůň
Po poněkud problematickém roku 2017, následující rok zemského Psa slibuje Koním nové příležitosti. Čtyřčíslí 2018 se ponese ve znamení dobra, štěstí a úspěchu, neboť Kůň je jedním z několika málo znamení, které má velmi dobrý vztah s vládnoucím Psem.

Koza
Následující rok si Koza užije jak vzestupy, tak pády. Dařit se Kozám bude v oblasti podnikání a kreativity, kde najdou své uplatnění i obdiv. V podnikání si ale budou muset dávat dobrý pozor na klamavé a lstivé chování, což bude pro tiché a leckdy bezbranné Kozy pěkný oříšek.

Opice
Po divokém roce, jakým pro Opice byl rok 2017, se zrozenci v tomto znamení mohou těšit na  mnoho pozitivních změn, které rok zemského Psa přinese. Jednou z nich bude nepochybně oblast podnikání, ve které získají jistotu rozletu. S trochou píle a odhodlání se jim podaří vydělat spoustu peněz. Nebude to ale zadarmo, a práci budou muset obětovat hodně času.

Kohout
Uplynulý rok 2017 se nesl ve znamení Kohoutů a zrozenci v tomto znamení si tak užívali dobré karmy, nových začátků a neutuchající vlny energie. V roce 2018 se ale do vlády dostává Pes, se kterým Kohout ne vždy vychází dobře. Zatímco Psi jsou spolehliví, oddaní, věrní a poctiví se sklonem k rutině a stereotypu, Kohouti jsou úplně jiní. Čínský horoskop na rok 2018 říká, že budou Kohouti poněkud bojovat s novými nastolenými pořádky a mnohdy budou muset sklopit uši a přijmout situaci tak, jak přijde.

Pes
Vedoucí znamení si rok zemského Psa bude užívat plnými doušky. Po předchozím roce 2017, který pro Psy znamenal množství překážek a starostí, se tomuto znamení v roce 2018 dostane pozornosti a krásných nových příležitostí.

Vepř
A konečně Vepři. Zatímco rok 2017 znamenal pro tato znamení více či méně špatnou karmu, rok zemského Psa jim bude poměrně hrát do karet. Ne však ve všech oblastech. V mnoha činnostech budou drobné úspěchy Vepřů vykoupeny tvrdou dřinou, pílí nebo drobnou obětí. Stoprocentní zlepšení nastane až v roce 2019, který bude rokem Vepřů.

 

 

 

 

Dominika Březinová

Researcher

Zdroj: http://www.spektrumzdravi.cz/cinsky-horoskop-na-rok-2018-rok-zemskeho-psa

Čínský horoskop 2018 – rok zemského psa