← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Novým ředitelem agentury CzechTourism se ve 2.polovině března 2019 stal Jan Herget. Ve funkci střídá Moniku Palatkovou. Jan Herget působil v agentuře CzechTourism v minulosti na pozici ředitele pro zahraniční zastoupení a online, kde měl na starosti především koordinaci zahraničních zastoupení agentury a realizace globálních marketingových kampaní. Zkušenosti má i v soukromé a akademické sféře.  

V úřadě přivítala nového ředitele ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která uvedla:  „Jsem ráda, že jsem mohla přivítat nového ředitele agentury CzechTourism, který přichází s jasnými vizemi v marketingu České republiky i strategických aktivitách agentury. Naše země je v oblasti cestovního ruchu na vzestupu. Tento trend je potřeba nejen udržet, ale dále rozvíjet a vylepšovat spolupráci s našimi partnery tak, aby se k nám zahraniční turisté rádi vraceli, zůstávali tu déle a i tuzemští návštěvníci nadále objevovali atraktivní místa v našich regionech“ .

Mezi hlavní cíle nového ředitele patří budování značky České republiky ve světě, podpora malých a středních podnikatelů v cestovním ruchu a podpora lokálních destinačních managementů.

Ředitel Ing. Jan Herget Ph.D. vystudoval mezinárodní obchod na Fakultě mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. Pro VisitBritain působil v minulosti jako ředitel pražské pobočky, předtím pracoval jako PR ředitel/tiskový mluvčí pro vládní agenturu CzechTrade. Od září 2012 do června 2016 vykonával pozici ředitele odboru zahraničních zastoupení a online, v rámci CzechTourismu působil také na pozici ředitele Institutu turismu se zodpovědností za marketingové průzkumy a na pozici ředitele zahraničního zastoupení CzechTourism pro země Beneluxu. Od roku 2006 působí na katedře cestovního ruchu na Vysoké škole ekonomické, kde je zodpovědný za výuku předmětu Destinační marketing a management. Coby hostující profesor přednášel na univerzitě v Severním Coloradu v USA, na univerzitě v Lahti ve Finsku nebo na univerzitě ve Styeru v Rakousku. V soukromé sféře se pak specializuje zejména na marketingové a PR poradenství.

„Chci nastavit agenturu CzechTourism po vzoru moderních agentur na podporu cestovního ruchu tak, aby byla v mezinárodním srovnání konkurenceschopná s hlavními leadry odvětví. Mým cílem je, aby se agentura CzechTourism stala během pěti let agenturou, která bude srovnatelná například s AustriaWerbung a bude skvěle prodávat českou značku v zahraničí,“ uvedl ředitel agentury Jan Herget.

 

 

Za Agenturu Dream Job přejeme CzechTourism s novým vedením hodně úspěšných projektů v rámci podpory cestovního ruchu!

 

Petra Sudlíková
Recruitment Consultant

zdroj: www.czechtourism.cz

 

 

 

Bez názvu