||

← Zpět

Datum zveřejnění
Kategorie

Rádi bychom se podělili o aktuální zprávu z pražského hotelového světa viz níže a všem přejeme klidný adventní čas v neklidné době!

Skupina Cimex, majitel hotelového řetězce OREA , koupila smíchovský hotel Angelo již před několika lety. Manažerské řízení však dosud zajišťoval hotelový chain Vienna House. Od 1.12. 2020 tento známý business hotel oficiálně odstartoval svůj provoz pod značku OREA Hotels & Resorts.

„V roce 2016, když jsme hotel kupovali, jsme stáli na počátku budování současné podoby značky OREA, a proto nám přišlo logické ponechat hotelu Angelo výhody spojené s jeho původně zavedeným jménem a provozem. Od té doby ale značka OREA prošla výraznou proměnou. Zrekonstruovali jsme naše hotely a resorty a vytvořili jednotný koncept přinášející konsistentní a hlavně kvalitní zákaznický servis. Ten lze očekávat i od OREA Hotelu Angelo Praha i po jeho zařazení do našeho hotelového řetězce,“ vysvětluje směřování OREA Hotels & Resorts Gorjan Lazarov, generální ředitel hotelové sítě.

OREA tím zařazuje do svého portfolia další 4* hotel a celkové kapacity a své působení v hlavním městě, kde vlastní také OREA Hotel Pyramida na Břevnově se tím rozšíří o 168 pokojů, restauraci, jazz bar a 5 konferenčních sálů. Vedením OREA Hotelu Angelo Praha byl pověřen Jan Lauterkranz, který má dlouholeté zkušenosti se značkou a řízením šumavského OREA Resortu Horizont, který pod jeho vedením prošel rozsáhlou rekonstrukcí.  Řetězec má v současné době 15 hotelů po celé ČR, patří mezi ně i kongresové hotely v Brně, kde nedávno zrekonstruovala známou dominantu brněnských veletrhů, Hotel Voroněž I, který po rekonstrukci nese jméno OREA Congress Hotel Brno. Její resorty, zaměřené na rodinné dovolené, najdete také v krásných lokalitách na Šumavě, v Krkonoších i na Vysočině. Další významnou oblastí, na kterou se OREA soustřeďuje, jsou lázeňské a wellness pobyty; v Mariánských Lázních vlastní celkem 5 hotelů a chystá zde další investice.

„Navzdory složité době, a to nejenom pro hotelový byznys, bereme tuto situaci jako výzvu. Jednáme i s dalšími majiteli hotelů o spolupráci, nabízíme jim zázemí silné značky OREA, a proto věřím, že náš růst bude i nadále pokračovat,“ dodává Gorjan Lazarov.

Skupina CIMEX je klíčovým hráčem na českém podnikatelském trhu a jejím hlavním zaměřením jsou investice do nemovitostí. Strategické investice jsou orientovány především na hotelové projekty a administrativní budovy. V loňském roce také koupila např. klášter sv. Gabriela na Smíchově a pustila se do rozsáhlé přeměny na luxusní hotelový komplex. Svoji činnost rozvíjí i na coworkingové vlně, na sklonku loňského roku otevřela své první coworking centrum Mo-cha v Brně.

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra Sudlíková
Senior Recruitment Consultant
Agentura Dream Job s.r.o.

Zdroj: www.orea.cz

Angelo Prague – nově pod značkou OREA